Народний депутат України Вадим Колесніченко жорстко розкритикував депутатів Тернопільської міської ради. Предметом для гніву одіозного регіонала стало звернення сесії міськради, у якому тернополяни закликають Януковича не допустити розгляду законопроекту, що передбачає надання російській мові статусу регіональної. Нардеп вважає це звернення “набором відвертої брехні…”, а самих депутатів – “критиканами…, що намагаються розпалити ворожнечу між жителями правобережної і лівобережної України”.

Про це регіонал написав у своєму блозі на УП.

Зауважимо, що законопроект, проти якого виступили тернопільські депутати, був підготовлений, власне, самим Колесніченком та його однопартійцем Ківаловим.

Далі – повний текст гнівної відповіді нардепа тернопільським депутатам з оригінальною граматикою.

.

Депутати Тернопільської міської ради закликають уряд України не допускати розгляду законопроекту “Про засади державної мовної політики в Україні”.

Відповідне звернення було подано до Президента України Віктора Януковича, прем’єр-міністра Миколи Азарова та голови Верховної Ради Володимиру Литвину. У ньому вони висловили своє занепокоєння та тривогу щодо законопроекту, поданого до Верховної Ради депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим та Вадимом Колесніченко.

В останній час подібні “заяви” неодноразово складалися різними праворадикальними політиками, громадськими діячами та іншими заангажованими групами людей. У зв’язку з цим хочеться звернути уваги на два моменти, які кидаються в очі. По-перше, усі ці звернення практично однакові за сенсом, змістом та набором відвертої брехні, які міститься у них. Вони написані “під копірку”, тому стає більш очевидним те, що ці тексти готуються одними й тими ж людьми – затятими ксенофобами, противниками демократії та євроінтеграції.

По-друге, у цих “зверненнях” повторюються ті самі грубі помилки, допущені навмисно з метою загострення мовної проблеми в Україні, перешкоджання реальному міжкультурному діалогу, налаштування українських громадян проти законопроекту “Про засади державної мовної політики в Україні”.

Очевидно, що ці “критиканти” навіть не прочитали законопроект (що вже говорити про інші офіціальні документи, спрямовані на роз’яснення його положень), який повністю базуються на нормах Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, висновках та рекомендаціях Ради Європи, Венеціанської комісії, ОБРЄ, Європейської комісії проти расизму та нетолерантності, Комітету ООН з прав людини та ін.

Закон України “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин” може зрозуміти навіть студент-першокурсник юридичного факультету, але для тернопільських депутатів він залишається “таємницею за сімома печатками”, що проявляється у неволодінні навіть елементарними поняттями.

У безглуздому звинуваченні законопроекту в тому, що він буде “просувати регіональні мови за рахунок державної” тернопільські депутати посилаються на Рамкову конвенцію про захист національних меншин, яка ніяким чином не стосується Хартії, законопроекту та взагалі до мовного питання, а покликана захищати виключно національні меншини. Також у цьому посиланні на Рамкову конвенцію депутати навмисно допускають грубу помилку, використовуючи термін “регіональна мова”. Адже в Конвенції про захист національних меншин взагалі мова йде не про регіональні мови, а виключно про мови національних меншин.

Звернення депутатів Тернопільської міськради, як і інші подібні за змістом звернення, містить “вагон і маленький візочок” свідомої брехні. Наприклад, фраза про те, що “автори законопроекту, намагаючись надати російській мові статус регіональної у 13 з 27 адміністративно-територіальних одиницях України, фактично прагнуть розколоти державу навпіл, продовжити зросійщення південних і східних областей нашої держави” – абсолютна брехня.

Цим мерзенним твердженням тернопільські депутати не тільки намагаються розпалити ворожнечу між жителями правобережної і лівобережної Україні, принизивши при цьому російськомовних громадян нашої країни, а й ввести в оману всіх українців щодо вже діючого законного статусу російської мови в Україні. Російська мова та ще 12 мов (білоруська, болгарська, гагаузька, грецька, єврейська, кримськотатарська, молдавська, німецька, польська, румунська, словацька, угорська) мають статус регіональних ще з 2003 року з дня прийняття Закону “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин” N802-IV від 15.05.2003 р.

Саме тернопільські депутати і розпалюють міжрегіональну і міжкультурну ворожнечу. Адже обласні ради Півдня і Сходу України, АР Крим готові підтримати законопроект, але ми не прагнемо до конфліктності, а тільки до правомірною реалізації Хартії. Більше того, депутати місцевих рад і прості громадяни цих регіонів вимагають проведення Третього Сєверодонецького з’їзду з цього питання і питання реалізації положень Хартії.

Єдина “тернопільська теза”, з якою складно не погодитися – це той факт, що “мовне питання не тільки дестабілізує ситуацію, але й шкодить державі у вирішенні складних газових та євроінтеграційних питань”. І справа тут не тільки в Росії, а й Угорщини, Румунії, інших державах Євросоюзу, національні мови яких традиційно використовуються в окремих регіонах України. У спеціальній резолюції по Україні від 25 лютого 2010 року Європейський парламент закликав Україну виконувати взяті на себе зобов’язання щодо Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Безперечно, поки рішення мовної проблеми не перейде на новий, законодавчий рівень – гуманітарна криза в країні триватиме, у всіх сферах її діяльності.

Депутати Тернопільської міськради у своєму зверненні наголосили: “Українська мова відповідно до Конституції має недоторканний статус єдиної державної мови в Україні. Цей статус не підлягає будь-якому перегляду”. Жодне з положень законопроекту не зазіхає на цей принцип. Разом з тим в пункті N72 Доповіді Комітету експертів щодо виконання Україною положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин Ради Європи йде мова про те, що “комітет експертів вважає, що багато що ще належить зробити для узаконення заходів з розвитку і використання державної мови як засобу збереження єдності нації, але це не повинно перешкоджати вільному вживання мов національних меншин відповідно до вимог Хартії”. Таку думку європейські експерти сформували за підсумками візиту в Україну.

У свою чергу автори законопроекту готові провести лікнеп для кожного з тих депутатів Тернопільської міськради, які склали заяву проти законопроекту “Про основи державної мовної політики в Україні” з детальним поясненням його норм та європейських демократичних стандартів.

Пропоную усім, хто дійсно турбується про майбутнє нашої країни, розпочати ведення коректного, аргументованого, конструктивного, фахового діалогу щодо мовного врегулювання в Україні.

Вадим Колесніченко

Народний депутат України, заступник Голови фракції Партії регіонів в Верховній Раді України з законопроектної роботи

УП

Читайте на цю тему:

Тернопільські депутати просять Януковича заспокоїти Ківалова