У старовинному і відомому далеко за межами України, завдяки Чудотворній іконі Богородиці, селі Зарваниця на Тернопільщині, відкрито оновлений фельдшерсько-акушерський пункт.

Голова обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк, який урочисто перерізав символічну стрічку, на знак того, що медичний заклад розпочав свою повноцінну роботу, зауважив, що питання реконструкції ФАПу назріло давно.

Особливістю цього населеного пункту є те, що на території Зарваниці знаходиться Марійський духовний центр УГКЦ, який щорічно приймає мільйони паломників з усієї України та світу.

«Під час велелюдних прощ і відпустів значна частина медичного обслуговування прочан припадає саме на фельдшерський пункт села Зарваниця. Тому й було прийнято рішення про його реконструкцію», – розповів Михайло Цимбалюк.

Фельдшерський пункт села Зарваниця був організований у 1990 році після переводу Зарваницької лікарської амбулаторії в село Вишнівчик.

На даний час тут працює один фельдшер і санітарка. ФАП постійно обслуговує 290 осіб.  Навантаження на одну посаду медпрацівника за рік складає 3770 відвідувань.

В рамках реконструкції, фельдшерсько-акушерський пункт переведено в нове приміщення, більше за розмірами, з вбудованим санвузлом, водопостачанням.

Для потреб медичної установи виділено апарат для УВЧ-терапії, електрокардіограф, інгалятор, глюкометр, два функцій ні ліжка.

Реконструкцію ФАПу проведено в рамках проекту: «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Дана програма фінансувалася Європейським союзом. Співфінансування також проводилось за програмою ООН, Тернопільською облдержадміністрацією, Тернопільською обласною радою, Теребовлянською РДА, Теребовлянською районною радою і громадою села Зарваниця.

Освячував фельдшерський пункт владика Василь Семенюк, пише Про все