Про це  сайту ZAXID.NET повідомив координатор прес-центру Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» Артем Соколенко.

“Ми сподіваємося, що українська влада поставить інтереси суспільства вище за інтереси виробників цигарок, – зазначив Микола Поліщук, голова Коаліції громадських організацій “За вільну від тютюнового диму Україну”. ­– Адже, за результатами дослідження Світового банку, повна заборона реклами тютюну скорочує рівень куріння на 6%, тоді як часткова заборона лише призводить до переміщення реклами у незаборонені сегменти. За його словами, 600 тис українців перестануть бути курцями завдяки правильному рішенню Верховної Ради про повну заборону реклами цигарок.

Заборону куріння підтримує і населення України. За даними “Глобального опитування дорослого населення щодо вживання тютюну” 2010 р. підтримка зросла з 49% у 2000 році до 70% у 2010 році”.

Заборона на рекламу цигарок, аналогічна тій, що планується прийняти в Україні, діє вже в більшості країн Європи. Заборону на рекламу цигарок з 2011 р. вводить Росія.

Щоб привернути увагу суспільства, борці з курінням на сходах Українського дому збудували інсталяцію “Звільнимо Україну від гачків тютюнової індустрії”. 46 вудок закинуті у Києві, щоб “ловити” киян на гачки куріння. На самих гачках насаджені цигарки, як приманки. Між вудками розташовані фото людей, яких тютюнові компанії піймали на гачок куріння.

Для цих ілюстрацій використовувалася соціальна шокова реклама, яка була створена в Англії, щоб показати, як індустрія ловить собі клієнтів.

“Ми зробили інсталяцію з вудками, щоб показати, що рекламні гачки тютюнової індустрії розставлені по всій країні і щодня на них ловляться тисячі молодих українців. Ми поставили 46 вудок, бо саме стільки років пройшло з того моменту, як в 1964 році вперше головний лікар Америки однозначно довів шкідливість куріння. В цьому ж році почали рекламувати цигарки з фільтром, які дозволили тютюновій індустрії захопити світ”, – розповіла координатор проектів Коаліції громадських організацій “За вільну від тютюнового диму Україну” Ганна Гопко.