Знищений дитячий майданчик на вулиці Гнатюка, що на «Новому Світі», самостійно відновлюють тернополяни. Встановили там, за словами Степана Яреми, активіста громадської організації «Вулиця дитинства», вже гойдалку, а тепер збирають кошти на інші знаряддя.

– Рішенням влади, рік тому, дитячий майданчик на вулицях Гнатюка-Ясна був зрізаний підприємством КК «Коменерго-Тернопіль», – каже Степан Ярема. – Офіційна причина зрізання – це нічийна територія, і майданчику там взагалі не було, хоча владі нічого не заважало приписати до будь-якого будинку цю ділянку. Цей дитячий майданчик існує з 50-х років. На ньому гралися діти трьох поколінь, цей майданчик чудово пам’ятає моя дружина, наші діти там гралися, і тут влада каже, що не було його. Ми програли дві справи в Тернопільському апеляційному суді і Львівському, але не здаємось. В кінці  квітня по новому подали в міліцію заяву на підприємство, яке знищило ігрові дитячі знаряддя з майданчику. Зараз новий начальник міліції і ми сподіваємось на нього, пора вже поставити крапку у цій справі.

Відновлювати дитячо-спортивний майданчик жителям Гнатюка допомагають представники однієї з громадських організацій. Кілька місяців вони збирали старі книги, а тепер продають їх, щоб зібрати гроші на нові ігрові знаряддя. Одна із таких благодійних акцій відбулася у центрі міста біля пам’ятника Франку.

– Книжки ми збирали у школах міста ще з кінця минулого року, – каже Наталія Станько, представник ГО «Ідея Нації». – Найбільше тернополяни купують дитячу літературу. Скільки саме заплатити за книгу покупці вирішують самі, бо ми цін не встановлювали. Дають, і 10, і 20 гривень. А були люди,які і 200 гривень давали. Книжок маємо багато, тож такі благодійні акції будемо проводити і надалі. А за зібрані кошти купимо для дитячого майданчика качелі чи гірку.

Ольга Трач

Фото автора