Водили хороводи, співали та показували бойовий гопак на Театральному майдані 17 квітня. Люди зібрались, щоб відсвяткувати третій день Великодніх свят. У Центрі біля драмтеатру зібрались близько 300 тернополян — люди їли писанки і паски, а також танцювали під народні співи, – пише “20 хвилин”.
– Ми з другом прийшли, щоб потанцювати, – каже Андрій Єднак. – Тут дуже позитивна атмосфера і саме це мені подобається. Те, що підтримують традиції, – це позитивно. Адже тут як старі, так і молоді танцюють в одному хороводі.
Народний колектив “Галичанка ТНЕУ” зі студенток економічного університету виконав українські народні пісні.
– Усі наші пісні ми виконуємо наживо, – каже учасниця ансамблю Наталія Данилишин. – Ми виступаємо дуже часто у нашому місті. Більшість членів нашого колективу це аматори. Але є й ті, хто має музичну освіту. Нам подобається виконувати саме народні мотиви.
Натомість гості зі Львова показали тернополянам, як козаки володіли зброєю. Бойовим гопаком у школі Івана Довгуна хлопці займаються вже не перший рік. Цей вид єдиноборства зараз відроджується.
– З показовими виступами ми не одноразово їздили закордон. Наприклад, виступали у Кореї. Загалом в Україні є багато шкіл бойового гопака. Наші спортсмени дуже часто змагаються з бійцями інших видів єдиноборств, але такі бої важко судити.
Майстри гопака розповідають, що вони також вивчають ідеологію козаків та історію.
– У нас є три напрямки – це фольклорно мистецьке оздоровлення, спортивний і бойовий, – каже учасник школи Андрій Комунар. – Тому наша діяльність дуже багатогранна. Ми також вивчаємо казацьку зброю. Тренуємось із шаблями, палицями, топірцями і, навіть, з косою.