Міжнародний інтерактивний мистецький проект стартує у Тернополі на вихідні. До нього   вже долучилися понад 70 країн, а в Україні він розпочинається вперше. Тернопільські активісти та студенти 4 жовтня о 13 годині в арці, що на вулиці Валовій, 5 відкриють стіну «Перш ніж померти». Приєднатися до проекту запрошують усіх тернополян.

– Це проект, який запрошує людей усіх прошарків населення з різних куточків світу поділитися власними особистими цілями та мріями, – розповіла Тетяна Іваніцька, організатор заходу. – В 2011 році після втрати близької людини, Candy Chang, яка проживала в містечку Новий Орлеан, задумалася над цінністю часу – одного з найважливіших ресурсів, що дається кожному з нас. Використавши, спотворену роками стіну покинутого будинку, вона перетворила її у витвір мистецтва, написавши «Before I die, I want to…» («Перед тим як я помру, я хочу…»). Будь-хто міг взяти шматок крейди і поділитись своєю мрією. Наступного дня на стіні вже не було вільного місця. З того часу, близько тисячі стін «Before I die» були створені в більш ніж в 70 країнах і на 36 мовах по всьому світу. І проект набуває все більшої популярності.

Група тернопільських студентів-медиків також вирішила приєднатися до незвичного мистецького проекту «Before I Die». У неділю та наступні дні кожен перехожий на вулиці Валовій зможе вкотре задати собі питання, що насправді для цього є цінним, і поділитися частинкою своїх мрій з іншими. Під час відкриття стіни також відбудеться збір коштів для операції на зір студентці ТДМУ.

Ольга Трач