Компанія Abris Capital Partners, що спеціалізується на прямих інвестиціях у компанії середнього бізнесу Центральної і Східної Європи, сьогодні оголосила про придбання ключових активів ритейлового бізнесу «Торгового Світу» у компанії «Ровекс».

Активи були придбані в рахунок погашення банківських кредитів ряду українських банків і переведення кредиторської заборгованості. 17 магазинів «Торгового Світу» перейменують під «Барвінок», власником якого є Abris. Таким чином, мережа «Барвінок» буде налічувати 43 супермаркети.

«За моєю інформацією, операція з «Ровексом»- це перша успішна реструктуризація в продуктовому ритейлі в Україну в пост-кризовий період», – прокоментував Андрій Пивоварський, директор інвестиційно-банківського департаменту ІК Dragon Capital, яка виступила радником у даної транзакції.

Придбання було завершено після тривалих переговорів з власниками мережі, банками-кредиторами та постачальниками. Коментуючи процес реструктуризації, Роберта Бжезінськи, партнер фонду Abris, зазначила: «Ця угода – найважливіший крок вперед для «Барвінка», «Ровексу» і пулу кредиторів. Ми розраховуємо на подальший розвиток мережі «Барвінок» в Західній Україні».

Для здійснення операції фонд Abris отримав фінансування від WorldBusiness Capital, Inc. (WBC), американського кредитора. Кредит WBC був гарантований Overseas Private Investment Corporation, американським урядовим відомством, яке підтримує економічний розвиток на нових і ринках, що розвиваються, пише “Бизнес”

Так, нечутною ходою, під акомпанемент економічної кризи в Тернопіль зайшли серйозні американські гроші. Чи покращиться від того того сервіс і асортимет в “Барвінках”, чи отримають працівники ліпшу зарплатню, дізнаємося уже незабаром.