Комунальні підприємства Тернопілля змусять переглянути тарифи на житлово-комунальні послуги та привести їх до економічно обґрунтованого рівня.

Тарифи на комунпослуги знову зростуть– У випадку затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, орган, що їх затвердив, зобов’язаний відшкодувати з місцевого бюджету виконавцям різницю між затвердженим розміром тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг — констатував виконувач обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак 30 січня.

Нагадаємо, міська рада цього тижня ухвалила питання «Про затвердження Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста Тернополя на 2015-2016 роки». Доповідав начальник управління ЖКГ Микола Лесів.

Саме тоді у залі хтось і депутатів запитав про вірогідне підняття тарифів на комунальні послуги у Тернополі. На що відреагував міський голова Сергій Надал.

– Наразі ми не плануємо збільшувати тарифи, — сказав він. – Але ми мусимо це передбачити, бо у Верховній Раді вже лежить законопроект про приведення тарифів до того рівня, щоб вони не були збитковими…

Проте директор департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження ОДА Володимир Харченко вже повідомив про перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги.

– Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг України встановила нові тарифи на теплопостачання для КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», ОКП «Тернопільтеплокомуненерго», тарифи на водопостачання та водовідведення для КП «Тернопільводоканал», – зауважив Володимир Харченко. — У середньому по області для населення зросли тарифи на 19,5% — водопостачання, на 11,6% — водовідведення, для бюджетних організацій водопостачання зросло у ціні на 19,1%, водовідведення – 8,7%. Для інших споживачів – тариф на водопостачання зріс на — 14,3%, на водовідведення – 7,3%.

Поінформував він керівника краю і про борги, накопичені підприємствами і організаціями житлово-комунального господарства області. Зокрема, він зазначив, що за 9 місяців 2014 року підприємства спрацювали збитково. Збитки складають 28,7 млн гривень, що на 16,1 млн гривень (35,8%) менше порівняно з відповідним періодом 2013 року.

– Заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги станом на 1 грудня 2014 року складає 109 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом 2013 року вона збільшилася на 8,7 млн грн (8,6%), — додаав Володимир Харченко. – Заборгованість населення становить 57,1 млн гривень, це – 52,4% від загальної заборгованості, розмір іншої поточної заборгованості – 27,8 млн грн (25,6%), заборгованість інших споживачів –11,7 млн грн (10,7%), бюджетних установ та організацій – 10,6 млн грн (9,7%), по пільгах і субсидіях – 1,8 млн грн (1,6%). Кредиторська заборгованість складає 135,2 млн грн.

Тож у результаті наради, як повідомив сайт ОДА, органи місцевого самоврядування спільно з керівниками комунальних підприємств отримали вказівку чітко дотримуватися виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» в частині ст. 31 Порядку формування та затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.

Джерело: 7 Днів