Отруйний борщівник Сосновського, завезений із Кавказу на територію України ще у минулому столітті, встиг неабияк розростися по усій країні. Окрім узлісь чи лук, цю рослину можна побачити навіть на вулицях міст.

Утім, не кожен городянин здогадується про небезпеку, яку таїть у собі цей доволі мирний на вигляд представник флори.

– Нещодавно у своєї дитини на руках побачила кілька пухирців. Донечка, ледве не плачучи, казала, що дуже пече, – розповідає тернополянка Оксана Дем’як. – Спершу ніяк не могла зрозуміти, звідки вони могли взятися. І лише згодом знайомі пояснили, що це – подразнення від борщівника.

Слід зазначити, що не всі види цієї рослини отруйні. Так, листя борщівника навіть додають до різних страв (до борщу, звідси й відповідна назва рослини – прим. ред.). Однак в Україні найбільш поширений саме отруйний борщівник Сосновського. Він містить речовини, які підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету.

Найсильніші опіки ця рослина може завдати у сонячний день. Часто навіть одяг не буде цьому перешкодою. Також варто взяти до уваги, що під час контакту із борщівником не виникає жодних неприємних відчуттів. Опік стає помітним через кілька годин, а то й за кілька діб.

Одначе профільні лікарі радять надати людині першу медичну допомогу одразу після контакту із цією рослиною. Так, потрібно ретельно промити уражені місця водою з милом, обробити спиртом або слабким розчином марганцівки, зробити примочки з розчину фурациліну тощо. Також слід захистити уражені ділянки шкіри від сонячних променів щонайменше на дві доби.

– Є відповідні мазі, виготовлені на рослинній основі та курячому жирі, які доволі швидко можуть допомогти людям, обпеченим борщівником, – каже лікар Марія Тройчак. – Окрім цього, можна змастити пошкоджнену шкіру оливковою олією або скористатися методами народної медицини. Зокрема, нанести на місце подразнення той же топлений курячий чи гусячий жир, білок яйця. Усе це затягне пухирці. Щоправда, ці засоби будуть менш ефективними, ніж, скажімо, уже згадана мазь.

Та після таких процедур все одно необхідно піти на прийом до профільного лікаря.

Джерело: “20 хвилин