Нові тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для потреб населення встановила Національна комісія, що здійснює державне регулювання  у сфері комунальних послуг для КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». Відповідну Постанову НК прийняла 8 квітня цього року, а чинності вона набирає 1 липня. Таким чином з липня тернополяни за централізоване опалення та постачання гарячої води  платитимуть уже більше.

теплокомуненерго, опалення, вода, тарифи– На підставі цієї Постанови розробляються нові тарифи на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, – пояснив заступник директора з економіки КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Володимир Онишків. – Тобто ті тарифи, за якими мешканці безпосередньо будуть сплачувати за послуги з централізованого опалення за метр квадратний та постачання гарячої води за кубічний метр. Зараз тариф за одну гігакалорію теплової енергії для нашого підприємства становить 235 гривень 78 копійок без ПДВ, а з 1 липня буде становити 267 гривень 82 копійки. Вказані цифри – це основа для розрахунку тарифів на послуги для населення. Але зазначу, що  відсоток росту тарифів на послуги буде вищий, ніж відсоток росту тарифі на теплову енергію, тому що є ряд витрат, які не включені у цей тариф, а стосуються лише надання послуг.

Донедавна повноваження по встановленню всіх тарифів для населення належали органам виконавчої влади. А з 26 квітня це вже повноваження Національної комісії, що здійснює державне регулювання  у сфері комунальних послуг. Такі зміни були прийняті Законом України від 10 квітня 2014 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення розрахунків за енергоносії». Цей закон набрав чинності 26 квітня. Таким чином на даний час Національна комісія встановлює тарифи не тільки на теплову енергію, але й на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для населення.

–          Є нормативні документи щодо порядку формування тарифів, затверджені Постановою Кабміну, у яких чітко розписано порядок на теплову енергію, на надання послуг централізованого опалення та постачання гарячої води, – говорить Володимир Онишків. – Відповідно до них наше підприємство робить розрахунки, але це не значить, що вони будуть встановлені на тих значеннях, які ми запропонуємо. Національна комісія може встановити менші тарифи, а може встановити більші. На скільки зміняться тарифи ми ще не можемо повідомити, тому що розрахунки тривають. Потім вони будуть подані у НК, а вона буде приймати остаточне рішення.

Скільки саме доведеться платити за зміненими тарифами стане відомо за два місяці.

Ольга Трач

Фото автора