Сотню саджанців катальпи висадили 12 квітня у парку Національного відродження на честь героїв Небесної сотні. Відбулося це у рамках загальноміської толоки. Долучилися до справи міський голова Сергій Надал, працівники виконкому, депутати та працівники об’єднання парків культури і відпочинку.

Надал, дерево, лопата, прибирання– Повна назва цього дерева – північноамериканська катальпа бігнонієвидна, – розповів Романюк Василь, директор об’єднання парків культури і відпочинку. – Саджанці ці вирощені у нашому Кременецькому лісництві. Вони уже акліматизувалися і добре приживаються на нашій території. Їхнє листя схоже на бузкове тільки більше, а суцвіття таке ж як у каштана – у вигляді свічки. Доросле дерево має висоту 18-20 метрів. Дизайнері наші розробили для цього гаю відповідний дизайн, тож дерева висадили таким чином, що вони утворюють цифру 100. Один такий саджанець коштує 80 гривень. Кошти на їх закупівлю виділили з міського бюджету.

Новий гай висадили поблизу пам’ятників чорнобильцям та афганцям. Раніше там росли смереки. Директор об’єднання зазначив, що вони посохли. Відповідна комісія зробила обстеження і дерева запропонували зрізати. Працівники управління зачистили територію, а тепер висадили катальпи. Такі ж дерева раніше уже висадили у парку ім. Т.Шевченка, і Топільче.

– Ще сьомого березня, коли проводили першу толоку цього року ми задекларували, що хочемо посадити алею пам’яті героїв Небесної сотні, – розповів Сергій Надал, міський голова. – Тому шукали де може розміститися Надал, Стемковськийтака кількість дерев, а на цій території було зрізано більше 40 дерев, які були сухі, хворі та аварійні. У багатьох тернополян це викликало стурбованість, оскільки вони хвилювалися, що тут може бути забудова. Але тут ми вирішили висадити символічний гай. Ми вибрали ті дерева, які порекомендували екологи. Катальпи ми уже висаджували і побачили, що вони добре приживаються. До того ж, вони гарно виглядають і досягають висоти, яка не становить будь-якої небезпеки.

Працівники міської ради, які садили катальпи переконані, що усі вони приживуться. Світлана Добрікова, керівник оргуправління міськради, уже не вперше бере участь у такій справі і говорить, що похмура погода якраз сприятиме тому, щоб саджанці добре прийнялися.

– Ці дерева, які ми висаджуємо в пам’ять Небесної сотні це дуже маленький внесок, який ми можемо зробити для неньки України та пам’яті про тих людей, які ціною свого життя забезпечили нам краще майбутнє. Тернополяни зможуть приходити сюди і дивитися, як ці дерева ростуть та пам’ятати Героїв. Сьогодні нам навіть погода сприяє, сьогодні похмуро, а це дуже добре, щоб древа росли. Стовідсотково, сто дерев обов’язково приживуться.

У перші кілька днів, за словами Сергія Надала, працівники об’єднання парків і культури будуть наглядати за саджанцями, щоб їх не понищили та не вкрали. Утім, він сподівається, що тернополяни не вдаватимуться до таких дій.

Ольга Трач

Фото автора

Стемковський, ПохилякНадал, лопата, деревоКамінськийдерева, алея, садять