Для введення в Києві прямого президентського правління немає жодних підстав. Про це «Взгляду» заявив директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський, коментуючи заяви лідера фракції «Батьківщина» у Київраді Тетяни Мелихової про те, що для вирішення питання про виділення працівникам бюджетної сфери додаткових надбавок, замість рішень міськради, яке опозиція вважає нелегітимним, треба ввести в Києві пряме президентське правління.
«Вона придумає будь-яку нісенітницю, щоб виправдати свої дії, що заважають нормальній роботі міста», – заявив Погребинський.
За словами експерта, говорити про введення прямого президентського правління в Києві можна тільки тоді, коли місцева влада паралізована і не може приймати рішення.
«Якби у міськраді не було б більшості депутатів, які бажають продовжувати працювати, більшість склав з себе повноваження, а меншість залишилося, то тоді б це мало сенс. До того ж у Януковича в місті є Попов – призначений президентом головою адміністрації», – пояснив Погребинський.
При цьому він звернув увагу, що рішення Конституційного суду та інших судів визнали легітимність нинішньої ради, яка повинна буде пропрацювати до виборів у 2015 році.
Погребинський упевнений, що більше шансів ввести президентське правління в Тернополі, міськраду якого постійно лихоманить і рішення приймаються з трудом.
«Нехай їде туди і агітує там за президентське правління. Мені нинішній склад міськради теж не дуже подобається, але зробити з цим нічого не можна, поки не пройдуть вибори», – заявив Погребинський.
За словами глави правління Комітету виборців України Олександра Черненка, офіційно процедура президентського правління законодавчо не прописана, але може застосовуватися.
«У нас може бути все що завгодно», – заявив він, нагадавши, що пряме президентське правління в місті за всі роки української незалежності вводилося лише одного разу – в Ялті у 1998 році.
Тоді президент Леонід Кучма своїм указом зняв Олександра Калюся з посади в.о. мера міста і голови адміністрації і призначив виконувати обов’язки градоначальника Ялти Володимира Марченко. Формальним приводом для цього стали хронічні невиплати зарплати місцевим бюджетникам і розгул злочинності в Ялті.