Як повідомили  у прес-службі Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, у вівторок 28 грудня 2010 року, відбудеться останнє у поточному році засідання Архиєрейського Собору УАПЦ.

Як розповів у своєму коментарі Блаженнійший Мефодій, митрополит Київський і всієї України Мефодій, під час роботи Собору планується обговорити широкий спектр питань, стосовно подальшого адміністративного вдосконалення стуктури нашої Церкви.

Зокрема, буде піднесенно пропозиції щодо покращення кадрового складу ієрархії. Також важливим питанням буде питання перереєстрації єпархіальних статутів, відповідно вимог існуючого законодавства. Ще на соборі планується заслухати звіти єпархіальних преосвященних владик. Іншим ймовірним питанням до розгляду буде розгляд та обговорення міжцерковних стосунків УАПЦ з іншими Церквами.

Як зазначили в єпархіальному Управлінні, запрошення на Cобор отримали усі архієреї УАПЦ України, та за її межами. Собор відбудеться у м.Тернополі, в приміщенні єпархіального Управління (в резиденції Предстоятеля).