Нові тарифи на послуги спеціалізованого комунального підприємства «Ритуальна служба» затвердили під час засідання виконкому міськради 22 квітня.

Ритуальні послугиПідприємство, як зазначив Владислав Стемковський, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, подало нові розрахунки до тарифної комісії через те, що значно зросла вартість паливно-мастильних матеріалів. Основна зміна тарифів відбулася в частині вартості робіт пов’язаних з використанням спеціалізованої техніки і перевезень. Попередні тарифи на ритуальні послуги комунального підприємства встановлювали рік тому – у квітні 2014 року.

– Значно зросли ціни на послуги, які  пов’язані із використанням техніки, тобто все те, що потребує пального, – пояснив Владислав Стемковський. – Адже вартість пального за останній рік зросла в три рази. На новому цвинтарі роботи відбуваються в основному за допомогою техніки, а механізми потребують солярки і мастил. Так, викопування могили 2,4 метри механізованим способом в літній період вартувало 495 гривень, а тепер буде коштувати 596 гривень. Якщо брати у відсотках, то вартість цієї роботи зросла на 15%. Вартість ручного викопування могили глибиною 2 метри зросла тільки на три гривні. Послуга афтокатафалка ПАЗ для перевезення людей під час обряду «Похорон» за межами міста в літній період була 511 гривень, а тепер становитиме 833 гривні.

Послуга автокатафалка ПАЗ – 32053-80 для обслуговування обряду «Похорон» в літній період із 300 гривень зросла до 471 гривні. Послуга автокатафалка ПАЗ – 32053-80 для перевезення людей під час обряду “Похорон” в літній період змінилася із 436 гривень до 699. Послуга авто катафалка типу “Мерседес Бенц” для обслуговування обряду “Похорон” в літній період із 156 гривень зросла до 239. Послуга авто катафалка типу “Мерседес Бенц” для перевезення труни в морг і додому замовника коштувала 146 гривень, а буде становити 216 гривень. У рішенні виконавчого комітету також зазначено, що на зимовий період – з 1 листопада поточного року до 31 березня наступного року – при зміні складових собівартості послуг підприємство самостійно переглядає тарифи до економічно обгрунтованих витрат.

Нові тарифи на ритуальні послуги наберуть чинності через 15 днів після опублікування рішення в засобах масової інформації.

Ольга Трач