Учора в Тернополі спустили на воду теплохід «ПТ», який тепер ходитиме ставом разом із «Героєм Танцоровим», повідомляє ІНТБ.

Так званий «маленький теплохід» виготовлений у 1964 році. 30 років він катав тернополян і гостей міста. А у спекотну погоду разом з «великим теплоходом» – «Героєм Танцоровим» – перевозив людей на дальній пляж.

15 років теплохід пролежав на дні, поки його витягли і відремонтували.

– За 4 роки, поки він перебував під водою, від нього залишився один каркас. Але завдяки тим людям-фанатам, які працювали останній рік, чаклували, в доброму значенні цього слова, цей теплохід сьогодні став на воду і має можливість приносити приємні моменти для багатьох тернополян, – сказав на урочистостях міський голова Роман Заставний.

Обидва теплоходи перебувають на балансі комунального підприємства «Тернопільелектротранс». Його директор Андрій Мастюх зізнається, що рішення про ремонт меншого теплохода – непросте. Адже легше було списати його на металобрухт. Тим не менше, «ПТ-шку» відновили майже з нуля. Роботою займалися як працівники електротрансу, так і члени екіпажу «Героя Танцорова». Якщо раніше цей теплохід був однопалубним, то після ремонту він став двоповерховим.

Після спуску на воду малий теплохід продовжать облаштовувати. Носову нижню палубу переобладнають у VIP-каюту. Тут уже встановили металопластикові вікна, а в салоні буде «м’який куток».

Покататися на цьому теплоході тернополяни зможуть навесні наступного року. Тоді оголосять і назву судна.