В суботу, 13 квітня 2013 року, в приміщенні Українського дому «Перемога» відбулася презентація кінострічки про життя та служіння греко-католицького священика Василя Шевчука, який протягом 1945-1948 років був капеланом Перемиського куреня УПА на Закерзонні під псевдонімом «Кадило».

отець Кадило капелан УПАОрганізаторами дійства стали: Тернопільсько-Зборівська митрополія УГКЦ, Тернопільська міська рада, «Зарваницька ініціатива», Тернопільський «Історико-меморіальний музей політичних в’язнів».

Передаючи вітання міського голови Тернополя Сергія Надала, його заступник Леонід Бицюра зазначив: «Життя отця Шевчука – яскравий приклад участі священників у збереженні та відродженні української державотворчої нації. На всіх етапах історії України духівники виконували особливу місію творення бойового духу та героїчного завзяття наших предків. Саме під їх самовідданим проводом, незважаючи на війну на два фронти, нестачу зброї та продовольства, відсутності елементарних умов існування, вояки УПА чинили приклади мужності і звитяги. Сьогодні Тернопільщина заново осягає своє призначення духовного осердя України. Духовність, культура, відновлення історичної правди, героїчна спадщина здатні відродити український характер, зміцнити віру в себе та врешті-решт дати поштовх до звільнення від ярма, творення тої України, за яку молилися та проливали кров наші попередники».

Автор сценарію і дослідження історичної постаті Василя Шевчука Тарас Бабенчук відзначив особливе значення можливості спілкування з живими свідками тих давніх подій та важливій потребі передачі цих споминів молодому поколінню. В пам’ять про суботню презентацію він передав тернопільським учням диски з фільмом «Отець Кадило».