Підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення тернополянам слід очікувати вже з 1 липня. Вартість води за 1 м. куб. зросте майже на 2 грн. і замість звичних 5,48 грн. сягне майже семи з половиною гривень.

Тарифи на воду будуть рости й надаліЗа словами директора КП «Тернопільволоканал» Володимира Кузьми, востаннє зростання тарифів на рівні рентабельності відбулося у 2010 році. З того часу зросли витрати на електроенергію, заробітну плату тощо, а тариф підвищували лише частково.

– Торік колишній керівник уряду Микола Азаров взагалі заборонив зростання будь-яких комунальних послуг для населення. Це було таким собі заграванням з боку влади, натомість підприємства опинилися у складних ситуаціях. Звичайно держава обіцяла КП компенсувати різницю у тарифах, але робила це лише частково, – каже Володимир Кузьма.

Зростання вартості комунальних послуг є однією з умов МВФ, який надав Україні кошти для проведення ряду економічних реформ. Український уряд обіцяє допомогти соціально незахищеним категоріям населення. Мова йде про надання субсидій та компенсацій Але їх тепер отримати буде дещо складніше, ніж раніше, адже держава передбачила у бюджеті суму на компенсацію майже утричі меншу, ніж торік. Усе пояснили економією коштів.

Тернополянам ж Володимир Кузьма рекомендує шукати варіанти економії ресурсу і встановлювати лічильники. Практика показує, що реальне споживання води значно менше, ніж передбачено нормами, а пристрій обліку води окуповується уже за три-чотири місяці. До липня директор водоканалу рекомендує погасити заборгованість та подати показники, адже з 1 липня нарахування здійснюватиметься за новим тарифом.