Сьогодні в обласному центрі приведуть до присяги нових патрульних поліцейських, так званих копів. Дві сотні хлопців та дівчат відібрали серед тисяч претендентів ще у листопаді минулого року.

копи, нова поліція, ТернопільУсю зиму вони проходили прискорену підготовку-навчання у Львові. Як розповіли курсанти, заняття видалися нелегкими та тривали цілий день. На час підготовки копи отримували зарплатню в 3000 гривень, а за роботу на вулицях обіцяють від 6000 до 8000 гривень. Більшість з них мають вищу освіту та високі моральні якості. У всякому разі так розповідає поліцейське керівництво. Тим часом ажіотаж та зачудування гламурною поліцією в Україні значно зменшився. У містах, де працюють правоохоронці нової формації, скаржаться на низький рівень підготовки та відсутність якісних змін. Порушники спокою, хулігани та п’яниці просто не реагують на зауваження копів. Ще більше імідж нової поліції попсувала історія з погонею та стрільбою у Києві внаслідок якої загинув невинний.

За даними опитування “За Збручем” більшість тернополян налаштовані скептично щодо нової поліції. Так, вірять, що їм вдасться суттєво виправити краміногенну ситуацію та навести лад на вулицях лише 11%. Припускають незначні покращення – ще 13% тернополян. Більшість з 1200 опитаних сумнівається у швидких змінах. “Нова поліція, це обман і окозамилювання!” – вважає 37% наших земляків, ще 17% менш категоричні, але мають сумніви. Не склали однозначної думки 22% з числа тих, що взяли участь в опитуванні.

Тернопільським копам доведеться з перших днів відпрацьовувати високу зарплатню та колосальні кошти витрачені на обмундирування, навчання та піар. Основне завдання – зупинити п’яний безлад водіїв та хамське паркуванні у заборонених місцях.

У церемонії посвяти нових поліцейських, яка розпочнеться о 13.00 на Театральному майлані, візьме участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, шеф Національної поліції Хатія Деканоїдзе та числені гості меншого калібру.