У Тернополі – передепідемічний період. Чиновники повернулися до теми вакцинації, мова іде і дезинфікацію громадського транспорту та забезпечення тепла у домівках та на робочих місцях.

При цьому у Тернополі досі є будинки, які не опалюються і люди живуть в них, як в холодильниках.

За даними прес-служби міської ради, станом на 7 жовтня тижневий показник захворюваності на ГРВІ та грип становив 66,5 випадків на 10 тис. населення (епідпоріг – 79,05). У структурі хворих 30% – діти. З 6 вересня у школах здійснюється моніторинг кількості відсутніх учнів, в результаті чого встановлено, що в середньому школу не відвідують 4,2% дітей.

З метою запобігання захворюваності серед дошкільнят, у дитсадках міста проводять щоденний огляд діток, дотримання належного температурного режиму.

Одночасно до керівників підприємств, установ, організацій незалежно від відомчої приналежності та форми власності доведено Постанову головного державного санітарного лікаря Тернополя про підготовку до сезону підвищеної захворюваності на грип та ГРВІ. Згідно з Постановою, зобов’язано забезпечити утеплення вікон, дверей, недопущення протягів, безперебійну роботу опалювальної, вентиляційної систем, забезпечити достатній запас дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту (марлеві маски), створити запас медикаментозних засобів для профілактики грипу серед працівників, вологе прибирання приміщень проводити щоденно із застосуванням дезінфікуючих засобів, забезпечити регулярне провітрювання приміщень.

Іншим пунктом Постанови передбачено організувати щеплення проти грипу серед представників упродовж вересня-грудня.

Власне питання вакцинації було одним із ключових на засіданні міської надзвичайної протиепідемічної комісії. За словами представників санепідемстанції, вакцина, яку пропонують населенню, є безпечною і одночасно спрямована проти пандемічного (H1N1 Каліфорнія) та сезонного грипу.

Хоча, нагадаємо, минулого року в Україні були смертельні випадки після вакцинації. Разом з тим у санстанції наполягають, що необхідно провести вакцинацію групам ризику (хронічні хворі відповідних категорій, працівники, які контактують з великою кількістю людей, вагітні, діти, люди похилого віку із слабким імунітетом тощо). У зв’язку з цим, міська надзвичайна протиепідемічна комісія прийняла рішення, яким керівників медичних і навчальних закладів зобов’язано організувати вакцинацію груп ризику.

На засіданні йшлося і про те, що в умовах передепідемічного режиму особливої ретельності потребує проведення дезінфекції машин громадського транспорту. Так, з метою забезпечення належного санітарного стану міські автобуси проходять дезінфекцію 1 раз на місяць.