Бродячий пес покусав семирічну дівчинку на мікрорайоні Дружба. Дитина наразі у лікарні, собака –  на волі. Чи впіймають його – невідомо.

Собака тероризує БорщівМама постраждалої від пса дівчинки каже: «Моя дитина дуже перелякалася, хоча рана не глибока та інфекції немає, кажуть лікарі. Але в лікарні треба побути кілька днів. Турбує те, що проблема псів-безхатьків у Тернополі невирішена. Їх дуже багато, особливо на мікрорайоні Дружба».

Щороку в Тернополі фіксують десятки випадків нападів бездомних собак на людину. Українське законодавство передбачає гуманне ставлення до собак. Пси-безхатьки на 90% стерилізовані, але вони агресивні. Після нападу на людину звіра, у кращому випадку, можуть відловити і близько місяця утримувати у центрі стерилізації під наглядом фахівців.

«Якщо собака веде себе нормально і пройшла цей адаптаційний період – її випускають. Інших варіантів закон не передбачає. І лише у рідкісних випадках, коли собака несе загрозу для населення, спільно з міською радою створюється комісія, яка вирішує, що собаку можна знищувати. На даний час такого не було. Як правило ті випадки, коли собаки нападали, вони захищали своїх господарів», – зауважив заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міської ради Олег Соколовський.

Жителі обласного центру продовжують боятися бездомних собак, а проблема залишається відкритою.