Представники самоврядування Теребовлянського району попросили не змінювати голову райдержадміністрації.

21 квітня, розпорядженням Президента, в Тернопільській області звільнили трьох голів РДА, серед них Галину Зелінську, яка головувала в Теребовлянській районній державній адміністрації впродовж року. Не згідні із цим рішенням люди організували у Теребовлі віче, на якому представники сільських й селищних рад району звернулися до голови Тернопільської облдержадміністрації, а через нього до Президента, аби Галину Зелінську призначили керівником Теребовлянщини знову.

21 квітня Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження про звільнення з посад голів районних державних адміністрацій у Тернопільській області. Роботу втратили очільники Кременецької, Збаразької та Теребовлянської райдержадміністрацій. Ввечері 24 квітня у Теребовлі влаштували віче. Організували його прихильники Галини Зелінської, яка впродовж року очолювала Теребовлянську районну державну адміністрацію. Люди розповідають: жінка всіляко допомагає воюючим в АТО, підтримує їх сім’ї. За волонтерство має подяку від міського голови міста Щастя Луганської області, подяку Патрарха Філарета. На віче військові зі Сходу вручили їй відзнаку від бійців різних військових частин.

– Я є мама мобілізованого солдата, який зараз знаходиться рік на Сході. Галину Євгенівну я знаю багато років, а більше ще зблизилися ми відколи мій син почав служити на Сході. Різдво, Святий вечір, Великдень – вона їхала там, де її найбільше чекають, а чекали там наші діти їх. Вона не раз попадала під обстріли, – розказує мешканка села Раковець Теребовлянського району пані Галина.

Водночас люди, не згідні із звільненням Галини Зелінської, стверджують, жінка зуміла налагодити у районі роботу. Надали слово й колишній голові району, каже – хоче працювати далі.

– Я трудоголік, працювати вмію, знаю як, і можу і з такою командою, яка в мене тут є в районі, з такими людьми, які в нас тут гарні в районі, ми надіємося, що з третього місця, якщо все буде добре, ми вийдемо на перше. На два показники ми вже підняли, вийдемо і дальше, – стверджує екс-голова Теребовлянської райдержадміністрації Галина Зелінська.

На організованому віче свою підтримку Галині Зелінській висловили представники місцевого самоврядування. Поки нового керівника району не призначили, представники самоврядування підготували й зачитали звернення до голови Тернопільської облдержадміністрації. Найперше остерігаються чуток, кажуть у зверненні, що керувати районом можуть поставили чужу для Теребовлянщини людину.

– Людина незнайома району, людина не знає тих проблем, які є в району, для чого міняти голову адміністрації коли є об’єднані і підприємці і органи місцевого самоврядування, коли ми спільно вирішуємо ті проблеми. Я не розумію, чому не прийшли і не обговорили наші майданівські керівники посаду, чому знімають голову адміністрації, коли район з п’ятого місця зараз займає третє місце в соціально-економічному розвитку серед районів Тернопільщини? – запитує голова Асоціації голів сільських і селищних рад Теребовлянського району Роман Бойко.

Підтримати віче до Теребовлі приїхали також активісти із Збаразького району, де також звільнили голову РДА. Люди ображаються, що змінюючи керівників районів в Тернопільській області, із громадою не радяться.

Джерело: TV-4