Школярі опановують нову систему навчання. Вже близько місяця в Тернопільській Українській гімназії імені Івана Франка «гризти граніт науки» учням допомагають не тільки вчителі, а й новітні технології. В освітньому закладі з’явилась інтерактивна дошка.

.

– Коли вчитель нам пояснював тему, це були сухі малюнки на дошці. Усі просто вчили. А коли вчитель показує зображення, документальне підтвердження, що це так, – справді, стало набагато цікавіше приходити у цей кабінет, – розповів учень 10-го класу Петро.

Популярності сьогодні інтерактивні дошки набули у середніх навчальних закладах. За кордоном за допомогою цього інструменту вже давно викладають у школах. Спеціалісти кажуть, що у класах, де вмонтована така дошка, діти демонструють більшу зацікавленість до навчання.

– Усі ми колись училися в якихось навчальних закладах. Відомо, як іноді вчитель чи викладач починає читати лекцію чи вести урок, деякі учні чи студенти на задніх партах просто засинають. Також відомо, що людина майже 90% інформації сприймає через рух і зірю. Інтерактив дозволяє вчителю не тільки принести якусь «родзинку» в навчальний процес, а й зацікавити учнів – краще сприймати цей матеріал. Тому що це вже не просто один каже, а інший слухає, а це – вже певний діалог, – пояснює фахівець новітніх технологій Сергій Дуда.

– Я думаю, що вона дуже допомагає в навчанні, оскільки всі досліди ми проводимо – і зразу бачимо результат і їхнє підтвердження, – учениця 10 класу Катерина.

Саме за допомогою інтерактивної дошки можна вносити корективи, нотатки, зауваження у матеріал, який демонструється. Ця технологія дозволяє змінювати послідовність кадрів та зберігати їх для подальшої роботи. До прикладу, в процесі викладання шкільного курсу фізики таблиці необхідні для того, щоб учень краще засвоював матеріал. А деякі ілюстрації важко відтворити крейдою на звичайній дошці.

– На уроках фізики ми часто користуємось такою фразою: «Уявіть собі!». Так от, це «Уявіть!» можна замінити власне цією дошкою, – каже вчитель фізики Галина Ремез.

Серед усіх середніх навчальних закладів, інтерактивна дошка є лише в Українській гімназії. Купити та вмонтувати її коштує близько 17 тисяч гривень. Звичайно ж, кажуть педагоги, ні школа, ні батьки придбати цей інструмент самостійно не можуть. Тому надіються, що держава більше виділятиме коштів для розвитку освіти, – повідомляє ІНТБ.