На Тернопільщині невпинно зростає кількість хворих на кір. Новий спалах зафіксовано у Заліщицькому районі. В місцевому загальноосвітньому закладі кір підхопило близько 30-ти школярів.

Ситуація з кором на Тернопільщині неблагополучна, – стверджують лікарі-епідеміологи. Оскільки кількість хворих продовжує невпинно зростати.

«Якщо у 2017 році було зафіксовано близько трьохсот випадків захворювання на кір, то цьогоріч вже 2 тисячі 876. Минулого тижня спалах кору зафіксували в одній із шкіл Заліщицького району. Захворіли понад 30 дітей. Форма перебігу захворювання – середньої та легкого ступеня важкості» – каже керівник відділу епіднагляду ДУ “Тернопільський лабораторний центр МОЗ України” Марія Павельєва.

Найбільше хворих на кір – у місті Тернополі, Збаразькому, Борщівському, Тернопільському, Теребовлянському, Заліщицькому районах. А загалом випадки цього захворювання трапляються у всіх районах області. Відтак Тернопільщина належить до регіонів з найбільшим рівнем захворюваності.

Ознаки кору нагадують ГРВІ або грип. Висипка з’являється значно пізніше. Саме у ці дні хворий найбільш заразний.

«Хворий заразний перші три дні до захворювання, максимально заразний перед початком висипки і чотири дні після того, як з’явилася висипка. Далі хворий незаразний, якщо не розвинулося ускладнення, якщо є ускладнення заразність продовжується до десяти днів», – додає Марія Павельєва.

Як повідомило Міністерство охорони здоров’я, в Україні від наслідків кору померло чотирнадцять людей. Відтак жителів краю просять із щепленням не зволікати.

Софія Романська