Школи Тернопільщини уже майже на 100 відсотків забезпечені плазмовими телевізорами. Утім, досі логічних пояснень, для чого навчальним закладам потрібні саме телевізори, не було. Керівники від освіти та директори шкіл «на камеру» говорять, що будуть використовувати їх у навчальному процесі. У той же час «не для преси» зізнаються, – як саме, толком ще самі не знають. І от в облдержадміністрації показали перший приклад того, щоб потрібно робити із «плазмами».

Як правильно поводитися із телевізорами, описали у статті, яку опублікували на офіційному сайті ОДА. Далі – без коментарів:

«Щоб переконатися наскільки цей здавалось на перший погляд побутовий прилад покращує навчальний процес ми провели своєрідний експеримент.

Спершу, ми відвідали ЗОШ №6 міста Тернополя, де завітали на відкритий урок хімії у 7-Б клас. Там, за допомогою сучасної мультимедійної дошки, комп’ютера та відповідного обладнання діти мали змогу детально ознайомитися з темою заняття, далі за допомогою спеціальних реактивів та приладів учні вчилися проводити досліди.

Увесь урок ми записали на плівку, яку згодом показали на великому екрані плазмового телевізора в одній із сільських шкіл області.

«Щоб облаштувати такий сучасний кабінет хімії у нашій школі потрібно було 150 тисяч гривень, – зізнається директор школи Олександр Остапчук. – Проте, сьогодні діти мають можливість проводити різноманітні досліди та наглядно ознайомитися з тими чи іншими речовинами».

Облаштувати такий клас річ не з дешевих, тому далеко не в кожній міській школі сьогодні можна зустріти сучасний хімічний чи фізичний кабінети,  а яка ж ситуація в сільських школах, ми вирішили з‘ясувати, завітавши у село Старий Скалат , Підволочиського району.

«У нас немає мультимедійної дошки, але уже є телевізор, – розповідає Андрій Скібньовський, директор Староскалатської ЗОШ І-Ш ступеня. – Сьогодні ми маємо змогу записати матеріали на диск чи флешку і під час уроку провести учням демонстрацію. Тому телевізор надзвичайно допомагає нам у навчальному процесі».

Так було зроблено і цього дня, коли записаний у ЗОШ №6 міста Тернополя урок хімії продемонстрували учням 7 класу школи у селі Старий Скалат. Діти побачили яким чином можна без пробірок і реактивів провести досліди.

«Сьогодні ми вкотре переконалися, що телевізори у школах й справді необхідні для покращення навчального процесу, – зауважив Володимир Долинний, перший заступник начальника управління освіти та науки Тернопільської облдержадміністрації. – Сьогодні у нас мета забезпечення телевізорами усі школи на 100 відсотків».