Проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільщини на 2015 рік обговорили в облдержадміністрації під час засідання робочої групи. Керівники різних департаментів розповіли про те, яких результатів вони планують досягнути у цьому році.

Якщо основні завдання і заходи Програми будуть виконані, то, за словами Галини Воляник – директора департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва ОДА, вдасться збільшити обсяги реалізованої промислової продукції на 0,4% –  майже до 8,9 мільярдів гривень. Обсяги реалізованої промислової продукції у добувній галузі і розробленні кар’єрів зростуть на 4,3%, у текстильному виробництві, пошитті одягу, виробів зі шкіри – на 1,6%. Кількість виробів з деревини, виготовлення паперу та поліграфічна діяльність зростуть на 3,6%, хімічних речовин і хімічної продукції – на 1,7%, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 14,9%, машинобудування – на 9,5%. Заплановано також, що  обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування складе 3 мільярди гривень. А ще у цьому департаменті прогнозують, що в області стане на 2,2% більше малих підприємств. Їх буде більше 5 тисяч.

Попри те, що Тернопільщина завжди вважалася сільськогосподарським регіоном, прогнози Олега Напори – директора департаменту агропромислового розвитку ОДА, були не такими оптимістичними, як у Галини Воляник.

– При реалізації завдань програми, обсяг валової продукції сільського господарства становитиме більше 8,8 мільярдів гривень і зросте на 0,1%, – повідомив Олег Напора. – У рослинництві плануємо отримати 2,4 мільйонів тонн зерна, що на 9,9% буде менше до попереднього року, 1,1 мільйон тонн цукрового буряка, що менше на 32,3% порівняно з 2014 роком. Кількість вирощеної картоплі збільшиться на 1,3% і становитиме 1,3 мільйони тонн, на 0,1% збільшиться кількість овочів і становитиме 271 тисячу тонн. Виробництво м’яса зросте на 1,4%, яєць – на 3,45%, а виробництво молока – утримуватиметься на рівні 2014 року.

У будівельній галузі в 2015 році продовжать діяти державні програми молодіжного житлового кредитування, будівництва житла у селі «Власний дім» та інші. Директор департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження ОДА Володимир Харченко також зазначив, що цього року планують ввести в експлуатацію, за рахунок всіх джерел фінансування, 214 тисяч квадратних метрів загальної площі житла. Заплановано також  будівництво та реконструкція 33 об’єктів соціальної та житлово-комунальної сфери загальною вартістю 125 мільйонів гривень, з них 119,5 мільйонів – з коштів Державного бюджету. Зокрема, хочуть реалізувати 12 проектів в освіті, 6 – у галузі охорони здоров’я, 11 – у житлово-комунальному господарстві, 3 – у сфері соціального захисту та один у галузі культури.

Іван Крисак – виконуючий обов’язки голови Тернопільської облдержадміністрації, наголосив присутнім на засіданні, що необхідно сформувати позитивний міжнародний інвестиційний імідж області. Крім того, залучати більше внутрішніх та зовнішніх інвестицій та підвищити рівень інвестиційної спроможності краю. Він також доручив керівникам департаментів подати матеріали з уточненнями для формування остаточного проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільщини на 2015 рік.

Ольга Трач

Фото із сайту ТОДА