Марафон щодо підрахунку голосів в міській ТВК взяв перерву на ніч.

Блокада “свободівцями” приміщення, в якому засідає ТВК, призвела до зупинки в роботі комісії. Перерахунок зупинився на 5-ій дільниці, під час якого у представника “Свободи” виявилося 17 зайвих голосів порівняно з даними протоколу ДВК. Опозиціонери звинуватили представників тервиборчкому у фальсифікаціях і заблокували роботу комісії, вимагаючи втручання правоохоронців. Тривалі переговори, в т.ч за участі правоохоронців, дали можливість членам комісії розійтися додому близько 21-ої години. Декого раніше з приміщення “Березоля” евакуювали медики.

Сьогодні комісія знову засідатиме. Але патова ситуація не має логічного вирішення. “Свободівці” протестують проти перерахунку голосів, як того вимагають кандидати, які програли в одномандатних округах. Хоча ця процедура чітко прописана в законі. У той час “Свобода” блокує її, посилаючись на те, що за тиждень часу виборча документація була пошкоджена і могла зазнати несанкціонованого втручання. Мовляв, “заангажовані” члени комісії могли зіпсувати переможні для них бюлетні. З іншого боку, згідно закону ці бюлетні мають бути запаковані і запломбовані. Про цей аргумент ніхто з опонуючих сторін не згадує. Якщо цілісність пломб і пакунків не порушена, то дії тервиборчкому законні і обгрунтовані. Якщо порушені – то комісія може голосування на цій дільниці взагалі визнати недійсним.

В кулуарах розповідають, що за цією юридичною казуїстикою стоять інші мотиви. У той час, коли триває блокування і перерахунок в деяких кабінетах тривають непрості переговори. Ціна – можливість працювати у виконавчих структурах міської влади…