Ми вже розповідали, що затвердивши нову структуру виконавчого апарату міської ради, “Свобода” «підвісила» міських чиновників і зробила перший крок до люстрації в Тернополі

В навколовладних колах триває обговорення претендентів на посади у міській владі. Найбільш неординарною особою в цьому переліку є відомий бард, культоролог і політик Олександр Смик. За попередньою інформацією він має обійняти посаду начальника міського управління культури і мистецтв. В політичних колах натякають, що це “подяка” за публічну підтримку Надала під час виборчої кампанії.

На думку “За Збручем”, запрошення Смика –  один з  поодиноких вдалих кадрових прожектів Сергія Надала. Пан Олександр – унікальна особистість для культурного життя нашого краю. Народився на Слобожанщині, більшу частину життя прожив у Рівному, створив у Кременці будинок творчості, в Тернополі живе кілька останніх років. Смик один з тих вулканів, хто пробує розбурхати спокійне і непомітне болото місцевої творчої тусовки, яке між стандартними “стограмами”  та боротьбою хворобливих амбіцій варилося у власному соці. У той же час  він щомісяця проводить по кілька цікавих імпрез, привозить до Тернополя  митців і виставки, реалізує неординарні проекти. “Хочеться показати тернополянам, наскільки цікаве і гарне їх місто, збудити це тернове поле байдужості до свого. Я переконаний, що Тернопілля — духовний центр українства” – свого часу розповідав Олександр Смик в одному зі своїх інтерв’ю.

Останніми роками роль начальника управління зводилася до функцій церемоніймейстера при перших особах: “принеси-подай” мікрофон і колонки, напиши сценарій заходу, проконтролюй організацію, організуй масовку… Тому  запрошення Олександра Смика на посаду – це прорив, або у Надала не зовсім розуміють, хто це такий. І чи зможе вільний митець працювати в чиновницьких рамках – також не риторичне запитання.

Степан Чорний для “За Збручем”