Держекоінспекція у Тернопільській області встановила, що працівники лісового господарства, під час робіт із розширення лижної траси, знищували червонокнижні рослини та дерева. Загалом, тим самим завдали збитків на суму понад 28 тисяч гривень. Такою є реакція сліжбовців на статтю в «За Збручем».

Підгороднє, ліс, база, біатлоннаНаш портал першим звернув увагу на цю проблему і ще у кінці серпня опублікував статтю «Під приводом реконструкції біатлонної бази під Тернополем ріжуть прадавній ліс». На основі саме нашої інформації один з місцевих нардепів направив звернення у прокуратуру стосовно цієї проблеми.

Нещодавно надійшла відповідь, у які підтверджено факт скоєння та порушення:

Перевіркою тверджень, викладених у Інтернет-публікації встановлено, що у кварталі 33 виділи 1.3.6.9.10 в межах ботанічного заказника місцевого значення «Іванівський» та у кварталі 35 виділи 1.2.5.6 Тернопільського лісництва ЛІ І «Тернопільське лісове господарство», проводяться інші рубки пов’язані з веденням лісового господарства – розширення існуючих доріг лісогосподарського призначення.

На час перевірки ДП «Тернопільське лісове господарство» пред’явлено дозвіл на проведення лісогосподарських робіт.

Для встановлення правомірності проведених лісогосподарських заходів Держекоінспекцією направлено запити у відповідні органи.

Крім того, 10.09.2013 року Держекоінспекцією встановлено, шо у кварталі 33 виділ 1 Тернопільського лісництва, в межах ботанічного заказника місцевого значення «Іванівський», на лісовій земельній ділянці на якій було проведено рубку пов’язану з веденням лісового господарства – розширення лісових доріг, проведено розкорчовування пнів зрізаних дерев чим знищено місце зростання рослин занесених до Червоної книги України – лілії лісової і любки дволистої, природний підріст та самосів лісових порід.

Дозвільних документів на проведення робіт з розкорчування лісової земельної ділянки ДП «Тернопільське лісове господарство» не представлено.

Розрахований розмір шкоди заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд та розмір компенсації внаслідок знищення середовища зростання рослин занесених до Червоної книги України становить 28578 грн.

Статті на тему: