В Тернопільській області відбулась щорічна всеукраїнська спортивно-патріотична гра «Гурби – Антонівці». Тривала вона упродовж трьох днів у  лісовому масиві між селами Смига Рівненської області та Антонівці Тернопільської області. Тут молодь мала змогу відчути себе справжніми воїнами УПА.

– Гра, присвячена взагалі найбільшому бою УПА, який відбувся саме у цих місцях. Всі учасники поділились на дві команди. Поділ команд відбувається за таким самим поділом, як це було в армії УПА. Тобто є два курені – це дві команди. Курені поділяються на чоти. Чоти поділяються на рої. Завдання основним є захоплення прапору супротивника. Гра триває безперервно протягом 60 годин. Люди живуть в лісі. Люди самі обирають собі тактику ведення, маневри, тактику бою, розвідку, ­– розповів голова організаційного комітету гри Сергій Кузан. Подивитись на ігри молодого покоління прийшов і учасник бойових 1944 року Мартин Головатюк.

– Багато запам’яталось з тих часів. Наприклад, як у мене стріляли. Але я вижив. Я їхав верхи і піді мною забили коня. Я брав участь у цій боротьбі. Потім був репресований на 25 років. Побував у таборах Караганди, Омську, Томську, Новосибірську, Алтаю, – поділився спогадами повстанець.

Цьогорічна гра «Гурби – Антонівці» пройшла вже вдев’яте. Один з її учасників Олександр Резнік вважає, що цей захід є унікальним.

– Я в цій грі беру участь другий раз. Дуже сподобалось. Тому знову приїхав сюди, щоб відчути ті самі враження, це       й так би мовити драйв. Знову зустріти однодумців, побратимів, багато знайомих. Це взагалі унікальна гра, єдина такого роду в Україні, де можна по справжньому відчути цей дух пригодництва, дух побратимства, побути на природі з друзями, – розповів хлопець.

Зауважимо, що бавились у повстанців не лише хлопці. Незважаючи на польові умови, тут було і чимало дівчат.

Загалом цього разу у всеукраїнській спортивно-патріотичній грі «Гурби – Антонівці» взяло участь три сотні юних вояків.

Адріана Макаренко

Фото Андрія Яновича