Близького соратника Віктора Януковича та Рината Ахметова у понеділок застрелили в окупованому росіянами Криму. Бізнесмен на прізвисько Косой контролював горілчаний та тютновитй бізнес Донбасу.

1377332Його вважали одним з основних кримінальних авторитетів України. На відміну від товаришів по злочинному бізнесу загиблий не став чиновником чи депутатом. Якби він це зробив, то в українській політиці стало на одного Ляшка більше. Застрелений за паспортом називався Михайло Ляшко. Як стверджують вихідці з Донбасу вплив та фінанси Косого на значно перевищували можливості його публічного радикального тезки.

Михайло Ляшко мав тісні зв’язки з українським бізнесменом Рінатом Ахмєтовим, також він був близький і до регіонала Бориса Колеснікова (син Ляшка В’ячеслав є власником патентів на цукерки «Конті»). Михайло Ляшко в регіоні і за його межами відомий не тільки як «горілчаний король» Донбасу, але і як кримінальний авторитет з 90-х «Мішаня Косой» або «Міхал Міхалич».

За інформацією ЗМІ, Михайло Ляшко після агресії Росії на Донбасі дуже тісно співпрацював з самопроголошеними ватажками так званої «ДНР», він був причетний до реалізації схем вивозу металобрухту.

Михайло Ляшко був співвласником «Білого Лебедя», а також скандальної тютюнової фабрики «Хамадей», через яку нібито організовувалася контрабанда цигарок в Європу. Йому приписували контроль над гральними закладами Донецька і керівництво «силовим крилом» Ахмєтова за часів правління Януковича. Одночасно його називали «горілчаним королем Донбасу» (завдяки алкогольній компанії «Олімп»). Був одним з акціонерів торговельно-розважальних центрів «Донецьк-Сіті», «Маяк».