Виробництво пива в Україні за підсумками 2013 скоротиться на 5% порівняно з 2012 роком, приблизно, до 285 млн декалітрів (дал), прогнозує галузева асоціація “Укрпиво”.

Микулинецьке пиво найбільше люблять в Тернопільській області“Десь на 5% буде падіння до минулого року”, – повідомив виконавчий директор асоціації “Укрпиво” Ігор Товкач.

За його даними, за сім місяців цього року виробництво пива в країні склало 178,9 млн дал, що на 4,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року. У тому числі в липні його випуск скоротився на 11,8% – до 31 млн дал.

Як зазначив І.Товкач, падіння виробництва пов’язане, в першу чергу, зі зниженням продажів через зростання цін на пиво і недостатньо сприятливу для його споживання погоду в поточному сезоні. Він також пояснив, що підвищення цін викликане постійно зростаючою собівартістю виробництва і щорічною індексацією акцизів.

“Є ще одна тенденція: все більше споживачів зміщується в низькоціновий сегмент”, – додав він, не уточнивши частки продажів у цьому сегменті.

Як повідомлялося, Україна в 2012 році скоротила виробництво пива на 1,5% – до 300 млн дал.

У парламенті зареєстровано кілька законопроектів, що передбачають підвищення акцизів на пиво, – від збільшення на 4,6% до триразового зростання ставки. Діюча ставка на пиво – 0,87 грн/літр.