Монумент на честь перемоги червоної армії над нацистською Німеччиною, який планується побудувати в Ізраїлі, коштуватиме 1 мільйон доларів і фінансуватиметься пожертвами єврейських громад всього світу, повідомляє УНІАН.

Цього тижня російсько-ізраїльське журі вибрало проект меморіалу, який буде споруджений на березі Середземного моря в місті Нетанії. З 75 робіт, надісланих на конкурс, судді віддали перевагу твору колективу російських скульпторів Салавата Щербакова, Василя Перфільєва і Михайла Народицького. Пам`ятник спроектований у вигляді темного лабіринту, закутки якого позначають трагічні моменти в історії єврейського народу: від єгипетського рабства і руйнування Єрусалимського храму до Голокосту.

Прем`єр-міністр  Нетаньягу почав недільне засідання кабінету з оголошення про завершення конкурсу: «Проект був вибраний з безлічі гідних пропозицій. Думаю, він зможе передати глибоку подяку, яку ми маємо до всіх, хто бився в тій жахливій війні за порятунок людства… – наводить його слова РІА «Новости». – Близько півмільйона євреїв воювали у лавах Червоної армії, і багато з них живуть сьогодні серед нас в Ізраїлі. Цей меморіал також символізує їх героїзм і внесок у перемогу».

Збір коштів і реалізація проекту в цілому доручені ізраїльському фондові «Керен ха-Єсод», який з 1920 року забезпечує мобілізацію фінансових ресурсів єврейської діаспори на потреби національного будівництва.