Мешканці ряду сіл Гусятинського району не згодні із варіантом об’єднання громад, який пропонує влада райцентру.

адміністративно-територіальна реформаПро це у листі “За Збручем” написала Катерина Зеленчак.

Подаємо його дослівно.

“В залі засідань райдержадміністрації відбулися громадські слухання щодо добровільного об’єднання територіальних громад.
Гусятинський селищний голова Михайло Савчук ознайомив присутніх із картою перспективного плану, розташуванням на ній Гусятинської територіальної громади. Ще раз обговорено які саме населені пункти входитимуть до Гусятинської громади та як зміняться межі району після реформи. Михайло Дмитрович зазначив, що серед інших громад (Копичинецької, Хоростківської, Гримайлівської) Гусятинська територіальна громада буде найбільшою, чисельність населення становитиме 20552 чол, площа – 357 кв. м (посилання на сайт Гусятинської РДА), не враховуючи думку жителів 6 сіл даного району.
Крогулецький сільський голова Василь Ангелюк на громадські слухання прийшов із великою кількістю представників населених пунктів Чабарівки, Васильковець, Крогулець, Нижбірку, Старого Нижбірку, Целієва, які висловили бажання створити свою об’єднану територіальну громаду із центром в с. Васильківці. Василь Богданович навів усі аргументи успішного функціонування цієї громади і додав, що пакет необхідних документів уже перебуває на розгляді в ТОД, на що Михайло Дмитрович відреагував не дуже коректно, адже громадські слухання в Гусятині мали пройти в кількості 10-15 чол найближчого оточення. Після суперечок та дебатів, представників області та району було запрошено в населений пункт Васильківці де їх чекали близько 500 жителів населених пунктів вказаних вище.
Представникам було задано декілька запитань:
1 Чому не взялось до розгляду в області заява на обєднання, Васильковецької громади населених пунктів Чабарівки, Васильковець, Крогулець, Нижбірку, Старого Нижбірку, Целієва.
2. Які перспективи розгляду даної заяви. Та декілька інших питань
На що остаточної відповіді так і не почули.
Також складено протокол зборів з трьох пунктів де вказано:
1. Дослухатись до думки жителів даних населених пунктів.
2. Створити групу для вивчення інфраструктури с. Васильковець
3. Виключити з комісії по Рішенню Васильковецької об’єднаної громади Савчука Михайла Дмитровича, який є вигодонабувачом по даній справі.
Завтра відбудеться сесія обласної ради, де мало б вирішитися дане питання. Всі жителі цих сіл надіються що високопосадовці дослухаються до їхніх слів, адже закон чітко говорить добровільне об’єдння, а не інтегроване за вказівкою області чи району”.