Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) Грузії в іноземній і національній валюті на рівні “В +”, прогноз рейтингів поліпшений зі “стабільного” на “позитивний”, повідомляється в прес-релізі агентства.

Одночасно Fitch підтвердило короткостроковий РДЕ країни в іноземній валюті на рівні “В” і рейтинг стелі країни “ВВ-“.

“Позитивний” прогноз відображає сильне відновлення економіки Грузії, зменшення дефіцитів бюджету і рахунку поточних операцій, поліпшення ситуації в фінансовому секторі і деяке ослаблення політичного ризику “, – зазначив директор в аналітичній групі Fitch по суверенних рейтингах Арт Ву.

За оцінками Fitch, зростання ВВП Грузії склав 6,5% в 2010 році після скорочення на 3,9% в 2009 році. Агентство прогнозує продовження зростання ВВП на 5% в 2011 році і на 6% в 2012 році.

Аналітики агентства вважають, що більш сильна макроекономічна кон’юнктура буде сприяти подальшому поліпшенню в бюджетній сфері. Бюджетний дефіцит зменшився до наміченого цільового рівня, склавши 6,6% ВВП в 2010 році за порівняно з 9,2% в 2009 році. Уряд Грузії планує подальше зниження дефіциту бюджету до 3,9% в 2011 році і 3,1% в 2012 році, чому буде сприяти скорочення відношення витрат до ВВП. Fitch розцінює такі  плани як досяжні, але відзначає ряд ризиків при їх здійсненні з урахуванням невеликої історії поліпшення бюджетних показників у країні (так, в період з 2005 по 2009 рік щорічно відбувалося збільшення дефіциту бюджету країни).

Для потенційного підвищення рейтингів важливу роль буде грати скорочення бюджетного дефіциту та стабілізація відносини держборгу до ВВП, що склав 38% на кінець 2010 року.

Відзначається зменшення дефіциту рахунку поточних операцій Грузії. За оцінками Fitch, дефіцит рахунку поточних операцій склав 10,5% ВВП в 2010 році, знизившись з 11,3% у 2009 році (у 2006-2008 роках – у середньому 19,2%). Така тенденція відображає зростання надходжень від туризму, переказів від заробітчан з-за кордоном, і доходів від транспортування енергоносіїв. Проте дефіцит рахунку поточних операцій залишається значним, і для його фінансування Грузії необхідно залучати суттєві прямі іноземні інвестиції та іншої приплив капіталу приватного сектора.

Банківський сектор Грузії також зміцнився через поліпшення якості активів, сильного зростання депозитів і дедалі більшого прибутковості. Це призвело до поновлення банківського кредитування, яке, як очікується, буде сприяти відновленню економіки.
На думку аналітиків рейтингового агентства, політичний ризик у Грузії дещо ослабів за останні 18 місяців, хоча Fitch як і раніше вважає його відносно високим. Взаємини з Росією залишаються непростими, але агентство не очікує поновлення військового конфлікту в доступному для огляду майбутньому.
Політична напруженість всередині країни також ослабла.

Потенційні фактори, які можуть призвести до підвищення рейтингів, включають просування вперед у сфері сталого скорочення бюджетного дефіциту і стабілізації показника відношення державного боргу до ВВП. Позитивним рейтинговим фактором також буде більш тривала історія значного і сталого економічного зростання, особливо в поєднанні з поліпшенням дефіциту рахунку поточних операцій у Грузії і припливу капіталу приватного сектора.