Пам’ять Станіслава Калашника, який у 1998-2002 роках був головним архітектором Тернополя, вшанували виставкою його ж робіт у «Бункермузі», повідомляє ІНТБ.

Відкривав експозицію син майстра Олександр. Він розповів, що спершу на виставці планували показати тільки роботи пов’язані з церквами, адже Станіслав Калашник любив малювати та реставрувати святині. Проте згодом тематику вирішили розширити.

– Пейзажі, квіти, які він дуже любив малювати, і, звичайно, місто Тернопіль. Є представлені картини, декілька робіт. Наприклад «Дворик по Валовій» – це одна з найулюбленіших робіт мого батька. Є тернопільські церкви, є ще серія його робіт з-за кордону, – розповів Олександр Калашник.

Під керівництвом Калашника відреставровано церкви 14, 16, 17 та 18 століть, зокрема – і дерев’яні. У своїй роботі архітектор приділяв чимало уваги збереженню сакральних пам’яток Тернопільщини.

Помер Станіслав Калашник 24 лютого 2010 року. Виставку відкрили в переддень Великодня із символічною назвою «Воскресіння» – як символ відродження пам’яті цього талановитого художника та архітектора.

– Це людина творча – творча натура. Це, скажімо, великий період в архітектурному житті нашого краю – Тернополя та області, – зазначив голова правління обласної організації Національної Спілки архітекторів України Анатолій Водоп’ян.

– Для багатьох тернополян це ім’я, напевно, стане цікавим ще й тому, що ми кожного дня проходимо біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку. Але мало хто знає, що архітектором цього пам’ятника є Станіслав Калашник. Ми всі акції проводимо біля меморіальної дошки Чорноволу. Але в нас мало хто знає, хто ж її архітектор, – каже начальник управління культури і мистецтв міськради Олександр Смик.

Побачити роботи Станіслава Калашника, що представленні на виставці «Воскресіння», у «Бункермузі» можна до 19 квітня.