Є на території області місцини, які незалежно від того, яка в Києві влада, мають свою чітку патріотичну орієнтацію. Таким краєм є Підгаєччина, де до останнього тримали оборону від енкаведистів вояки УПА. До 1960 року неподалік  місцевого села Лози діяла підпільна криївка.

Але щось зле діється серед підгаєцьких політиканів. Незважаючи на повну і беззастережну перемогу, яку здобули демократи на виборах до райради, посаду заступника голови Підгаєцької районної ради обійняла голова осередку місцевих регіоналів Наталя Кравченко. Як це сталося?

Ми уже розповідали, що головою райради у Підгаєцькому районі обрано представницю “Батьківщини” Ірину Баран. Пані Ірина раніше була депутатом облради та очолювала патронатну службу Михайла Миколенка. За підсумками таємного голосування представниця “Батьківщини” набрала 23 з 44 голосів. Їй поступився “нашоукраїнець” Петро Калиняк. Перемога до пані Ірини прийшла після традиційного для нашої області подвійного переголосування.

Нагадаємо, що “Батьківщина” має у Підгаєцькій райраді лише 8 депутатів, тоді як “Наша Україна” – 13 депутатів.  Інші партії на Підгаєччині представлені наступним чином: ПР -8, НРУ -5, Народна партія – 3, Свобода, Фронт змін і УНП по 2, Аграрна партія -1 депутат.

Розповідають, що вагому підтримку у просуванні пані Баран на посаду зробив діючий голова РДА екс-нашоукраїнець, а тепер “регіонал” Ігор М’якуш. Молода жінка віддячила керівнику району висуванням у заступники кандидата від регіоналів. З першої спроби цей “підгаєцький бліц-кріг” не пройшов, але на наступному засіданні голова місцевого осередку Партії регіонів Наталя Кравченка набрала подібні для обрання голоси. Цікаво, що представник опозиційної “Батьківщини” вперто пропонувала депутатам підтримати кандидатуру від партії влади.

Нагадаємо, що в нашій області створено два таких ПРіБЮТи. Інший успішно працює в Зборівському районі, де бютівський голова райради Віктор Тарковський взяв собі у заступники “регіонала”.