українські подкастиПро подкасти – “радіопрограми”, які можна в будь-який час завантажити в Інтернеті, розповів у Тернополі засновник літературного подкасту “кабі.net”, редактор терміналу українських подкастів  Андрій Іздрик. Зустріч з ним відбулася в арт-клубі “Коза” у червер, 25 серпня. .

– Щоб отримати власний медіа-канал, не потрібно бути власником радіостанції чи телеканалом. Зараз деякі аматорські ролики на “Ютубі” мають більшу кількість переглядів, ніж професійні поважні новинні сайти, – каже Андрій Іздрик. – Також деякі іноземні подкасти мають більшу кількість прослуховувань, аніж звичайні радіостанції.

Звукооператор Андрій Іздрик подкасти записує вже три роки. Він – автор літературних програм, у яких брали участь українські письменники Юрій Андрухович та Ліна Костенко.

– Тепер в Україні є кілька ресурсів, на яких кожен охочий може викласти свої записи, – пояснює Андрій Іздрик. – Але не слід очікувати, що вони відразу стануть популярними. Спочатку це можуть бути 10-20 скачувань кожного випуску. Але якщо записи справді будуть цікавими, їх можуть прослуховувати тисячі.

На зустріч прийшли близько десяти зацікавлених тернополян. Один з них – Іван Войтюк – навіть випустив у світ кілька своїх подкаст-записів.

– Це були знову ж таки літературні подкасти, – каже Іван. – Ми зачитували літературні спроби одного мого друга та публікували їх на відповідному сайті. Однак з часом припинили це робити. Особливою популярністю вони не користувалися.

До слова, подкасти розраховані на те, щоб їх закачували та слухали у плеєрі чи автомобільній магнітолі так само, як звичайну ФМ радіостанцію. Закачати українські подкасти можна на сайті http://podcaster.org.ua.

Довідка:

Термін “подкаст” є поєднанням назви портативного програвача музики iPod та слова broadcast. Автора подкасту часто називають подкастером. Вони можуть нагадувати радіошоу, звукову виставу, інтерв’ю, лекції чи будь-що інше, що належить до усного жанру, пише 20 хвилин

фото: 20 хвилин