Буквально на початку нового року природничий парк «Дністровський каньйон» нарешті отримав статус «національного». Свого часу каньйон було зараховано до «7 чудес України».

– До складу заповідника увійшли землі Монастириського, Бучацького та Заліщицького районів, тобто охоплювали декілька тисяч гектарів, – зазначив у коментарі «Номер один» міський голова Заліщиків Володимир Бенев’ят. – Вже розроблено штат підприємства. Відтак 46 науковців вивчали та досліджували унікальний природничий парк. Більше того, уряд пообіцяв виділити вже цього року 4 млн. грн. на впорядкування парку.

Мета створення парку – збереження унікальних природних комплексів долини ріки Дністер, проведення наукових досліджень, раціональне використання багатих рекреаційних ресурсів, сприяння підтриманню екологічного балансу в регіоні, пропаганда природоохоронних знань.

Загальна площа парку – 42 тисячі 84 га.

Ландшафти Національного парку представлені каньйоноподібними долинами рік Дністер, Стрипа, Серет, Джурин із прилеглими територіями, розриті ярами та балками, частково покритими лісом. У долині Дністра та його приток відслонений потужний комплекс осадових товщ – антропогенних і силурійських відкладів палеозойської ери. Це унікальна геологічна енциклопедія, що чітко зафіксувала еволюцію земної кори та життя, яке було в морських та континентальних середовищах понад 400 мільйонів років тому.

Захоплення викликають відслонення силурійських і девонських відкладів у Трубчині, Худиківцях, Заліщиках, Іване-Золотому, Устечку та Вістрі, що становлять велику науково-пізнавальну цінність, а окремі мають світове значення.