У скоєнні розбійного нападу в Польщі підозрюють 38-річну уродженку Тернопільщини. Цьогоріч утікачку викрили у Греції і передали правоохоронцям Івано-Франківської області. Справу спрямували в суд.

Підозрювана народилася у Тернопільській області. Згодом переїхала в Івано-Франківську, де залишилася на постійне місце проживання. Там вийшла заміж. У 25 років ніде не працювала, відтак разом із чоловіком поїхала у Польщу.

У 1998 році проти подружжя та ще двох жителів Івано-Франківщини порушили кримінальну справу польські правоохоронці.

– Їх запідозрили у скоєнні нападу із застосуванням насильства та газової зброї на власника автомайстерні в Польщі, – розповідає начальник Центру громадських зв’язків УМВС в Івано-Франківській області Василь Гультайчук. – Зокрема, в місцевості Стедзенець Зелено-Гурського воєводства вони заволоділи майном іноземця та двома автомобілями громадян України.

Правоохоронцям вдалося затримати лише трьох учасників злочинного угруповання. Жінка втекла. Відповідно до Європейської конвенції про передачу провадження у кримінальних справах, матеріали цієї справи передали в Україну.

– Кримінальну справу стосовно втікачки виділили в окреме провадження, – продовжує пан Гультайчук. – Спершу її оголосили в розшук в Україні та країнах СНД. Чоловік зловмисниці відбув покарання і подався у Грецію. Тому правоохоронці вирішили шукати її саме там. У 2010 році жінку оголосили в міжнародний розшук.

Спільними зусиллями Інтерполу та правоохоронців Греції вдалося встановити місце проживання нашої землячки.

Відтак, 25 червня її затримали за кордоном і тримали під екстрадиційним арештом. А 8 листопада жінку передали прикарпатським правоохоронцям. Раніше в неї не було кримінального минулого.

– Проти зловмисниці порушили кримінальну справу за співучасть у розбійному нападі, – зазначає співрозмовник. – Справу передали на розгляд у суд. Жінка перебуває під вартою. До речі, друга частина статті 187 Кримінального Кодексу за розбійний напад за попередньою змовою передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років. Остаточне покарання визначатиме суд.

«20 хвилин»