На території Почаївської лаври розпочалося закладання фундаментів величезного Храму. Кореспондентові видання Дзеркало тижня. Україна вдалося з’ясувати, що лавра його будує за власні та спонсорські кошти.
Журналіст Роман Якель стверджує, що на момент написання матеріалу дозволів на проведення підготовчих робіт вона не мала — ні від обласної державної інспекції архітектурно-будівельного контролю, ні від Державної архітектурно-будівельної інспекції. Правда, Державна служба охорони культурної спадщини, зробивши висновок, що зовнішній вигляд «відповідає історичній забудові», погодила будівництво майбутнього храму.
— Згідно із Законом України «Про охорону культурної спадщини» та генеральним планом розвитку Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, нова забудова в охоронній зоні заповідника має підпорядковуватись пам’яткам та їх історичному середовищу, — переконує заступник директора заповідника Ігор Морозов. — Нам не відомо, чи буде новий Храм Преображення Господнього гармонійно пов’язаний з історичною забудовою, оскільки ні проект, ні передпроектні пропозиції на погодження в заповідник не надходили.