Засудили зловмисника, котрий напав на чоловіка за те, що той відмовився дати цигарку.

Про це пише газета «Вільне життя».

Осінній день не віщував нічого недоброго. В райцентрі на ринку сільський хлопець зустрів знайомого. Той запропонував пообідати в нього на дачі. Зателефонував ще одному приятелю. Утрьох спорожнили пляшку горілки, закусили, трохи поговорили. Приїжджий вирішив, що йому пора добиратися додому. Гуртом рушили в напрямку автостанції. Там зупинилися неподалік кафе і почали чекати автобуса.

Мимо них проходив якийсь старший чоловік. Нетверезий після недавньої гостини молодик попросив у нього сигарету, але незнайомець відмовив і, не сповільняючи кроків, попрямував далі.

Той чоловік після роботи добирався додому. Мав намір сісти в рейсовий автобус. Пройшовшись територією автостанції, повернув до громадського туалету. Почув, як хтось швидко вбіг за ним услід. Від несподіваного удару в голову він упав…

Між фразою «Дайте цигарку» і нападницьким продовженням її в туалеті збігло хвилин десять. Молодик вирішив «розібратися» з тим, хто відмовив йому в задоволенні затягнутися димом. Тому, помітивши, що чоловік зник за дверима вбиральні, поспішив туди. Словами нічого з’ясовувати не став, а одразу розпустив руки. Кілька разів ударив літню людину в обличчя.

Коли потерпілий лежав на долівці, молодий чоловік витяг з його нагрудної кишені кілька зігнутих навпіл гривневих папірців. З ними й поспішив із туалету геть. Відбіг, як вирішив, на безпечну відстань і зупинився. Його приятелі, побачивши, що хлопець чомусь побіг, поспішили навздогін. Віддихавшись, поцікавилися, що сталося там, у туалеті. Молодик коротко їм пояснив, що вдарив того чоловіка, який не хотів позичити йому цигарки, і забрав у нього гроші. Перелічив їх: сім десятигривневих купюр і одна п’ятигривнева.

Тим часом чоловік, котрому були заподіяні, як зафіксовано в матеріалах кримінальної справи, легкі тілесні ушкодження, звівся на ноги і вирушив автобусом додому. Через кілька днів до нього приїхав «туалетний» нападник. Віддав гроші і попросив пробачення.

У суді молодий чоловік казав, що якби не був того дня під шафе, то й злочину не сталося б. А те, що відбулося тоді в громадському туалеті, Кримінальний кодекс України кваліфікував як «відкрите викрадення чужого майна (грабунок), поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого». За «гоп-стоп» та ще й на п’яну голову можна було надовго опинитися за гратами. Врахувавши пом’якшувальні обставини, серед яких була й позиція потерпілого, котрий просив суворо не карати підсудного, районний суд, відмірявши чотири з половиною роки позбавлення волі, звільнив засудженого від відбування покарання, призначивши дворічний іспитовий строк.