Тернопільська обласна організація Української народної партії пропонує усім демократичним партіям об’єднатися і «спільно сформувати керівні органи місцевих рад через таємне рейтингове голосування за кандидатури запропоновані кожною з політичних сил, присутніх у місцевих радах. У подальшому координувати діяльність наших фракцій у міських, районних та обласних радах».

Для цього обласна УНП запропонувала “За Україну!” ВО “Свободі”, “Нашій Україні”, ВО “Батьківщині”, “Фронту змін”, Народному Руху України, “Єдиному центру” іншим демократичним силам публічно підписати Меморандум про спільні дії, таким чином об’єднавши зусилля для протидії руйнуванню української державності. Про це йдеться у відповідній Заяві обласної УНП.

Тернопільська УНП констатувала «масований наступ на політичні, культурні, економічні права українських громадян». В заяві наголошується, що «головну небезпеку вбачаємо у нищенні:

–       української мови, як засобу міжнаціонального спілкування в Україні і однієї з найважливіших ознак державності;

–       малого і середнього підприємця, як основи економічної незалежності і можливості забезпечити гідний рівень життя для мільйонів простих українців, членів їх родин, найманих працівників;

–       засобів контролю громади за владою таких, як свобода слова, свобода зібрань, право обирати та бути обраним;

–       здоров’я української нації, через державне стимулювання завезення в Україну низькоякісних, небезпечних продуктів першої необхідності таких, як харчі, ліки, одяг, та знищення їхнього виробництва на території нашої держави».

«ТОО Української народної партії переконана, що тільки сильна, демократична місцева влада здатна протидіяти наступу на все українське», – підсумовано у заяві партії