Україні загрожує дефолтУ рейтингу, складеному експертами американського видання Business Insider, Україна займає 6-е місце серед 18 країн, яким загрожує дефолт.

Як наголошується, до таких наслідків приведе стрімке зростання зовнішнього боргу в найближчому майбутньому. У своїх оцінках експерти виходили з розміру зовнішнього боргу, а також фінансової і політичної стабільності у країні.

Рейтинг очолює Венесуела, де скоротився видобуток нафти, через що повернення урядом боргів знаходиться під питанням.

На другому місці – Греція, де продовжуються безлади населення у відповідь на заходи уряду з регуляції економіки, на третьому – Аргентина, де спостерігається висока інфляція.

На четвертому місці – Ірландія, де відчуваються наслідки банківської кризи, на п’ятому – Португалія. Останній слід погасити боргів на 20 млрд. євро вже у 2011 році.

Україна займає 6 місце. Причини – великий розмір зовнішнього боргу і сповільнення зростання економіки. Нагадаємо, що експерти Світового банку оцінили зовнішній борг України у 82% ВВП.

У рейтинг увійшли як бунтівні Лівія, Єгипет, Бахрейн, так і благополучні на перший погляд Іспанія, Болгарія, Хорватія, Румунія, Литва і Угорщина. Усі ці країни мають проблеми з банківським сектором, інфляцією, а також політичною стабільністю.

Як повідомлялося, у світових рейтингах якості життя Україна опинилася поруч з Намібією і Ботсваною.