Сьогодні на «Арені Львів» збірна України зустрінеться у першому стиковому матчі за право участі у Євро-2016 з командою Словенії. Від того, як наша команда проведе цей поєдинок, багато в чому залежить, чи зуміє вона подолати справжнє прокляття стадії плей-офф, яке тягнеться ще з листопада 1997 року.

Напередодні матчу практично всі – тренери, журналісти, вболівальники, зрештою, самі українські футболісти, – єдині в думці: у Львові треба перемагати і перемагати переконливо, щоб вберегти себе від можливих неприємних випадковостей, на які, як свідчить сумний досвід, багаті поєдинки проти балканських команд. Перемогу збірній України пророкують і європейські букмекерські контори. А перемагати – означає наполегливо і осмислено атакувати, долаючи в’язку і вперту оборону, на яку, швидше за все, зроблять ставку в першій грі словенці. Її, безумовно, підсилить котрийсь із двох голкіперів дуже високого рівня: Хандановіч з «Інтера» чи Облак з «Атлетіко». З огляду на це, створювати сприятливі нагоди нашим футболістам, можливо, буде навіть важче, ніж у грі з Іспанією. «Якщо Фоменко обере тактику вичікування – бути біді», – вважає екс-тренер збірної України Й.  Сабо, котрий очолював команду в тих сумної пам’яті матчах зі словенцями в листопаді 1999 року. До того ж у команди Фоменка перед матчем виникли проблеми зі «становим хребтом»: не зіграють Кучер, Степаненко (обоє – через дискваліфікацію) і Ротань (через травму). Додаткову інформацію для роздумів головному коучу нашої збірної, напевне, дала й гра Норвегія – Угорщина (0:1), у якій єдиний гол – на рахунку дебютанта мадярів Кляйнхайслера. Досі ж архіобережний і не схильний до ризику («Ми не в казино, щоб ризикувати») Михайло Іванович не довіряв цілій групі навіщось викликаних молодих гравців із «Зорі»…Та як би там не було, тернопільські шанувальники футболу і тимчасові мешканці нашого міста майже одностайні у своїй вірі в перемогу збірної України. Ось їхні прогнози на сьогоднішній матч:

Ігор Качмарський, підприємець – 2:0

Микола Мартинчук, шеф-редактор «Нової тернопільської газети» – 1:0

Святослав Півторак, громадський активіст – 3:1

Олег Боберський, заступник голови обласної ради – 1:0

Ярослав Вівчарук, заст. начальника управління водних ресурсів – 2:0

Джомо, студент з Кенії – 3:0

Пророцтво нашого кенійського гостя – та й у вуха б футбольним богам, і всі ми не заперечували б проти такого результату, але…мої власні передчуття не такі бравурні:

Ігор Дуда, журналіст – 0:0