У своїх останніх оцінках стану збірної Іспанії наші спортивні журналісти й коментатори чимось нагадують грифів-стерв’ятників, які спостерігають, як вмирає поранений лев, очікуючи, коли він спустить дух і можна буде приступити до трапези.

Травмувався Серхіо Рамос? Що ж, непогано! Не зіграє Іньєста? Ще краще! У грі з Люксембургом отримали пошкодження Мората і Сільва, які теж не вийдуть на поле у Києві? Просто супер!  Невмотивовані іспанці виставлять резервний склад? Взагалі було б чудово. От тільки де гарантія, що й невмотивованих іспанських резервістів команда Фоменка обіграє? А обігрувати необхідно – якщо, звичайно, не хочеться знову грати такі нещасливі для нас стикові матчі. І якщо вже перед матчем з Македонією дехто вважав, що Україна купить гру, то чому б не спробувати провести цю оборудку з іспанцями? Адже саме минає 20 років від скандалу з іспанським рефері Лопесом Ньєто та хутряними шубами і шапками. Історія, як відомо, має звичку повторюватися, та й наш менталітет і ті ж звички від того часу аніскільки не змінилися.

Якщо ж говорити цілком серйозно, то найбільше сподівань саме на те, що іспанці поставляться до сьогоднішньої гри…не надто серйозно. У інших групах команди, які вже забезпечили собі участь у Євро-2016, досить лояльно поставилися до своїх суперників, котрі не полишають надії потрапити на турнір (Чехія – Туреччина – 0:2, Ірландія – Німеччина – 1:0, Боснія – Уельс – 2:0).  А словаки змогли обіграти вдома цілком налаштований бойовий склад іспанців ще на початку відбірного циклу. Як  воно вийде – побачимо сьогодні увечері. У збірної України наразі є три шляхи потрапити на Євро-2016: 1) посісти друге місце у групі; 2)стати найкращою третьою командою з усіх груп; 3) через стикові матчі. З першими двома варіантами стане все зрозуміло сьогодні. Поки що ж – чергова серія прогнозів від футбольних провидців на матч Україна – Іспанія:

Ігор Яворський, колишній тренер «Ниви» – 1:0

Віталій Попович, головний редактор газети «Номер один» – 0:1

В’ячеслав Жила, режисер-постановник театру ім. Т.Шевченка – 1:1

Василь Зарічний, підприємець – 1:2

Вільям М. Джонс, підданий Великобританії – 2:4

Пітер, студент з Нігерії – 0:2

Як видно, іноземні «резиденти» нашого міста пророкують збірній України  повний «гаплик», та й більшість наших краян явно не переповнені оптимізмом. Варто трохи зрівноважити цей скепсис.

Ігор Дуда, журналіст – 2:0