15-16 березня у Чернівецькій області зафіксували 9 землетрусів і 7 поштовхів. Тернопілля цього не помітило. Загалом мешканцям нашої області, запевняє влада, з приводу сильних землетрусів непокоїтись не варто.

Про це повідомляє телеканал TV-4.

За даними статистики, землетрус понад 4,5 бали мало вірогідний на Тернопіллі. Та і цю сейсмологічну обставину ігнорувати не можна, зокрема при будівництві, особливо житла. Як запевняє влада, все будівництво у нашій області ведуть відповідно до державних будівельних норм, що виключає можливість руйнування будівель від можливих поштовхів. А вони трапляються, хоч і рідко. Останній відчутний був дев’ять років тому.

На території області землетрус відчувся 3 січня 2002 року з епіцентром в селищі міського типу Микулинці Теребовлянського району. Там були незначні поштовхи, що спричинили в окремих місцях тріщини в будівлях, а таких серйозних наслідків для області не відбулося, – розповів заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Тернопільської ОДА Іван Бабій.

Оскільки Тернопілля не належить до областей, що ризикують серйозно постраждати від землетрусу, сейсмостанції, а таких в Україні тридцять чотири, – у нашій області нема. Якби була загроза землетрусу на Тернопільщині, інформацію про можливість поштовхів оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації отримає від кризового центру МНС України і далі системою оповіщення передасть її в райони.

– Попередить про землетрус сигнал цивільної оборони, гудки, сирени «Увага всім!». Що треба зробити? Треба включити репродуктор, приймач, місцевий канал телебачення, мобільний зв’язок і отримати відповідну інформацію, – пояснює Іван Бабій.

– Рік тому була комплексна перевірка з Києва, яка перевіряла, наскільки ми готові до дії в надзвичайній ситуації, і вона була прикро вражена, що коли звучала сирена не в середу о п’ятнадцятій годині, а в інший день і в інший час, тернополяни і мешканці області не звернули на неї ніякої уваги. Тому, шановні друзі, треба бути пильними і уважними, слухати всі засоби оповіщення, які напрацьовані в системі цивільного захисту, тому що в такого плану аваріях може захистити тільки держава і кожен з нас індивідуально може просто себе захистити, – додає завідувач кафедри екстреної меддопомоги і медицини катастроф ТДМУ Арсен Гудима.