На Тернопільщині понад сотню козівчан та збаражчан обстежилися на вірусний гепатит С впродовж цих двох днів, 23-24 липня. У 12 протестованих виявлений позитивний результат.

– 23 липня експрес-тестування на наявність вірусного гепатиту С під час профілактично-просвітницької акції “Подумай ще раз!”, що в рамках всеукраїнської акції “Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому” за сприяння департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадмінстрації, громадської організації “Іскра надії” та обласного “Центру здоров’я” проводилося у Козівському Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Саме тут сьогодні абсолютно анонімно та безкоштовно обстежилися на вірусний гепатит С, а ще – отримали консультації лікарів та просвітницьку літературу; ознайомились з проблемою поширення захворюваності на вірусні гепатити та їх профілактикою, – повідомив прес-службу департаменту охорони здоров’я голова Тернопільської обласної громадської організації хворих вірусним гепатитом С “Іскра Надії” Олег Мартинюк.

Експрес-тестовано рівно п’ятдесят осіб різних вікових категорій та професій. Найменшому учаснику профілактично-просвітницької акції 7 років, а найстаршому – 74.

Як повідомив Олег Мартинюк, “у семи з п’ятдесяти протестованих виявлений позитивний результат. Таким чином, не репрезентативний відсоток хворих становить 14%.

24 липня така акція пройшла і у Збаразькій комунальній центральній районній лікарні. Шістдесят осіб віком від 21-го до 69-ти років та різні за віком та професійною діяльністю пройшли експрес-тестування на наявність вірусного гепатиту С. У п’яти – виявлено позитивний результат. Таким чином, не репрезентативний відсоток хворих становить 8,3%.

За словами головного лікаря Збаразької КЦРЛ Валерія Суконника, “завдячуючи організаторам акції “Подумай ще раз” та громадській організації хворих вірусним гепатитом “Іскра Надії”, люди отримали нагоду подумати про своє здоров’я, безкоштовно обстежившись на вірусний гепатит С, адже наскільки відомо, експрес-тести не є дешевими. А ще – отримати інформацію про новітні методи лікування”.

– Експрес-тестування стало можливим завдяки зусиллям Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІДу в Україні – мовив далі Олег Мартинюк – який надав нам швидкі тести.

Джерело: Погляд