До початку будівництва траси у Підгородньому залишилося 40 днів. Саме тоді можуть розпочатися дорожні роботи з прокладання нової асфальтованої лижеролерної траси на біатлонній базі. Як розповів куратор цього проекту, заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Желіховський, на цей період роботи не будуть припинені.

Підгороднє, біатлон, траса«Працівники лісового господарства просили 30 днів на розчищення смуг, де у майбутньому пройде нова траса, – розповів Юрій Желіховський. – Під час наради з питань реконструкції лижеролерної траси та стрільбища навчально-спортивної бази з біатлону ми вирішили додати ще як мінімум тиждень до цього періоду. Адже ці роботи потребують залучення важкої техніки. Кожен старий пеньок потрібно корчувати за допомогою екскаватора».

Довжина нової траси по лісових смугах складе понад три кілометри.

Також в ОДА вивчили можливість скасування конфліктних дозволів на виділення землі у межах траси. Але несподівано зіткнулися з новими деталями.

«Останнім рішенням голови Тернопільської РДА будо виділено 15 земельних ділянок по 0,1 га., – продовжив Юрій Желіховський. – Навколо цього і розпочався шум. Та після вивчення всіх документів, виявилося, що десятьма роками раніше ще 45 громадян отримали аналогічні наділи в тих же межах».

Анулювати шість десятків земельних актів, а потім і надати людям аналогічні наділи в іншому місці дуже проблематично. Крім того, доля повноцінного біатлонного комплексу тепер залежить і від недіючої Тернопільської обласної ради.

«Для спорудження нового стрільбища необхідне додаткове виділення землі. В теперішніх межах необхідних 30 установок встановити не вдасться. З Тернопільським медуніверситетом нам вдалося домовитися про наступне: вони віддають частину своїх заповідних земель у Підгородньому, а ми, у свою чергу, розширюємо їхню територію у селі Дружба Теребовлянського району. А це потребує рішення обласної ради», – зауважив Юрій Желіховський.

Читайте на цю тему: