Працівники КРУ в Тернопільській області провели ревізію фінансово-господарської діяльності Зборівської районної ради та цільового використання коштів районного бюджету, виділених за бюджетними програмами з 2007 по завершений звітний період 2010 року.

Проведеною ревізією виявлено порушень фінансової дисципліни понад 142 тисячі гривень.

Ряд порушень допущено при нарахуванні та виплаті заробітної плати. Так, внаслідок непроведення індексації заробітної плати працівниками районної ради недоотримано коштів в сумі 966 гривень; невірного розрахунку оплати праці під час перебування працівників у відрядженнях зайво виплачено коштів в сумі 636 гривень та з цих же причин недоотримано зарплати в сумі 431 гривень. Крім цього, заступнику голови районної ради Бігусу М.Б. в 2007 році, без рішення сесії районної ради, проводилась виплата надбавки за високі досягнення у праці в розмірі 50% посадового окладу, що є порушенням постанови Кабінету Міністрів України про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади. Внаслідок чого, йому незаконно виплачено 5695 гривень.

Вищезгадані порушення призвели до зайвого перерахування коштів до державних цільових фондів на загальну суму 2292,4 гривень.

За рахунок коштів районної ради в 2009 році оплачено вартість спожитих енергоносіїв в сумі понад 28 тисяч гривень за сторонні юридичні особи, які орендують приміщення районної ради та фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, чим порушено вимоги Бюджетного кодексу України в частині заборони надання запозичень за рахунок бюджетних коштів у будь-якій формі.

Внаслідок допущеного порушення районній раді завдано збитків в сумі 28,7 тисяч гривень.

Щодо видатків на виконання бюджетних програм, то ревізією встановлено, що за рахунок коштів виділених районною радою на фінансування заходів районних програм, виконавцями яких були правоохоронні органи, проведені видатки пов’язані з виконанням основних функцій цих установ (їх утриманням) у загальній сумі 100 тис. грн. Тим часом фінансування правоохоронних органів згідно Бюджетного кодексу України віднесено до видатків, які здійснюються з Державного бюджету України.

Аналізом дотримання вимог Законів України «Про Державний бюджет України» на 2008 рік та на 2009 рік, в частині встановлення лімітів споживання енергоносіїв з урахуванням зменшення щонайменш як на 10 та 20 відсотків відповідно, встановлено, що районною радою зазначена норма не дотримана. Як наслідок, у 2008-2009 роках розрахунково витрачено майже 4 тис. грн. понад ліміти, які повинні були бути встановлені з урахуванням вищезазначеного зменшення.

За допущені порушення на головного бухгалтера районної ради складено протокол за ст. 164-2 КУпАП про адміністраимвне правопорушення та за ст. 164-12 КУпАП про бюджетне правопорушення, який надіслано в Зборівський районний суд. Районній раді зупинено операції з бюджетними коштами на рахунках, відкритих в органах Державного казначейства. Про результати ревізії поінформовано обласну прокуратуру.

Прес-служба контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області