Збаражани долучаються до серійного виробництва станин до крупнокаліберних кулеметів, яке започаткував склад зі збору допомоги воїнам АТО, що на вул. Дністрянського, 10, у Тернополі.

Як розповів Тарас Білан, вони вже пройшли випробовування на полігоні і показали дуже хороші показники. Кулемет, не зважаючи на свою вагу 33,4 кг, легко рухався в будь-якому напрямку. Під час випробувань віддача при пострілі була удвічі менш відчутною, ніж від АК-7.62.

“Ми будемо відсилати станини в першу чергу спеціалізованим військовим частинам, які найбільш потребують їх, – зазначив старший координатор складу зі збору допомоги воїнам АТО Тарас Білан. – Кулемети є в бійців у достатній кількості, але станин, на які можна ставити кулемет, немає. Стріляти без станини фізично неможливо, тому що віддача настільки сильна, що людину відкине разом з кулеметом на кілька метрів. Над розробкою працювала група волонтерів, яких називають тернопільські «кулібіни». У складі групи немає науковців, це інженери-самоучки. Розробила станок конструкторська група під керівництвом волонтера на псевдо “Саша”. Аналогічний станок Україні продають за 12, 5 тисяч гривень. Ми віддаємо Збройним силам України безкоштовно. Собівартість виготовлення пристрою в межах трьох тисяч гривень”.

Станину до крупнокаліберних кулеметів, яку виготовили робітники збаразького заводу “Квантор” та райавтодору за допомогою Олега Кокайла та його однодумців-волонтерів, сприяння районної і міської влади, сьогодні у Спасопреобаженському храмі на Чернечій горі освятив отець Михайло Найко.

Світлана Боднар